Mac sanal makine kuramıyorum

Eren İncedayı

Centipat
Bir sürü video izledim ve videoda yapılan her şeyi baştan sona uyguladım fakat macOS işletim sistemli sanal makine kuramadım, yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim:
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12NM
  • Ekran kartı: Gigabyte Radeon RX590 GAMING 8 GB GDDR5 256 Bit
  • RAM: Adata XPG 16 GB gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit
  • SSD: Adata 240GB SU630 3D nand SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
  • Harddisk: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarınızda işlemci sanallaştırmanın açık olduğuna emin olmanız gerekiyor. Hangi adımda takıldınız? Biraz daha detay verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Hangi sanallaştırma aracını kullanacaksınız? Mac tarafında VirtualBox'ı tavsiye ederim, Hyper-V ile deniyorsanız hata alma olasılığınız biraz yüksek olur.

Vmware Workstation ve VirtualBox denedim 2sinde de olmadı
şimdi tekrar bios'u kontrol ettim sanallaştırma açık
Hangi sanallaştırma aracını kullanacaksınız? Mac tarafında VirtualBox'ı tavsiye ederim, Hyper-V ile deniyorsanız hata alma olasılığınız biraz yüksek olur.

VirtualBox ve Vmware Workstation denedim ikisinde de olmadı ve bios'tan sanallaştırma'ya baktım sanallaştırma açık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı