Mac sistem için ayar tavsiyesi

Mükemmel kusursuz bir yorum olmuş. Ellerinize bol bol sağlık hocam çok teşekkür ederim size.

1)Şimdi elma+w ile sayfa kapanır ama program arayüzünü gizlemek için elma+h, bir ara fareyi sıkmak vardı (kelime anlamı ile evet) pencereler 4 bir yana saçılıp arasından finder bulup dosyayı uygun app e taşırdık vs, şimdi touchpad e özel hareketler var pek ilgilenmedim laptopum yok çünki. Sanal masaüstü veya yapışkan kendarlar ile bir düzenleme yapılabilir. (ktrl+yukarı ve aşşağı ok)
2)10 yıldır apple kullanırım ben hala alışamadım, alışmıyorsun gıcık çünki ramp yaparak imleç hareket ediyor fare hızını en yüksekte kullanıyorum öyle iyi oluyor. Magic mousun gesture özelliklerini çok kullanıyorum ayarlamayı tavsiye ederim. Veya pc faresi takarsan windowstaki gibi çalışıyor zaten.
3) genelde konum ve macim nerde yi kapatınca biraz daha uzun şarj gidiyor diyorlar, harddisk şifrelenmesini kesinlikle tavsiye etmiyorum yavaşlatıyor
4)adguard, appcleaner(freemacsoft) firefox (chrome kanser ediyor) torrent için transmission, sıkıştırmalar için keka, benim gibi bluetooth hoparlor kullanıyorsan sesin sağa veya sola kaçmaması içib balancelock.
5) renk profili gıcık konu çünki tam bir açıklaması yok. Fotograf veya video ile uğraşmıyorsan zaten apple ın orjinal profili tam geliyor hatta standart başka ekranlardan bile iyi. Bu M işlemcileri ile birlikte yeni panel standartı geldi biraz farklı tam kalibrasyon evvela elinde donanımsal bir kalibrasyon cihazı olması lazım. Youtube da artisright diye bir kanal var çok detaylı anlatır bu konuları.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…