MacBook 2009 13" SSD ve RAM yükseltilebilir mi?

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, elimde eski bir MacBook 2009 13" var. Bu cihaza gündelik işlerde kullanılabilir olması açısından SSD takmak istiyorum fakat nasıl bir SSD almalıyım bu konuda bilgim yok. Ek olarak RAM yükseltmesi de yapmak istiyorum. Cihaz yükseltmeye açık mı?

Mac uyumlu RAM`lere rastladım. SSD için ise içine bakmak daha iyi olur. Ona göre alınabilir. Keşke biraz daha bilgim olsa fakat Mac ile ilgili tecrübem yok. Arkadaşlar da baksınlar. Muhtemelen yükseltme yapılabilir.

Mac uyumlu RAM`lere rastladım. SSD için ise içine bakmak daha iyi olur. Ona göre alınabilir. Keşke biraz daha bilgim olsa fakat Mac ile ilgili tecrübem yok. Arkadaşlar da baksınlar. Muhtemelen yükseltme yapılabilir.
Teşekkürler, içini açıp fotoğraf ekleyeyim daha iyi olur.

Merhaba, elimde eski bir MacBook 2009 13" var. Bu cihaza gündelik işlerde kullanılabilir olması açısından SSD takmak istiyorum fakat nasıl bir SSD almalıyım bu konuda bilgim yok. Ek olarak RAM yükseltmesi de yapmak istiyorum. Cihaz yükseltmeye açık mı?
Yanlış bilmiyorsam 2009 modeline RAM yükseltmesi gibi şeyler yapılabiliyordu bu yüzden büyük ihtimalle SSD gibi şeyler rahatça takılacaktır büyük ihtimalle. SSD önerisi olarak en iyi model hangisi olur pek emin değilim ama genelde 2008-2011 arası MacBook kullanıcıları "Samsung 860 Evo" modelini kullanıyor gibi ve kendim az da olsa biraz "Samsung 860 Evo" deneyimlemiştim ve performans gibi şeylerde gayet iyi gibi duruyordu. Onun dışında laptoplara uyumlu olan RAM olarak genelde benim pek kullandığım ve gerçekten kaliteli olduğunu düşündüğüm bir model olmadığı için gerçekten işe yarayacak bir model önerisi yapamayacağım ama kaliteli bir model bilen kişiler büyük ihtimalle belirteceklerdir. Kısacası evet cihaz yükseltmeye gayet açık ama gerçekten çok ileride RAM güçlendirmesi gibi şeyler pek yetmemeye başlayabilir ama onun dışında rahatça yükseltme yapılabilir.

Geri
Yukarı