MacBook Air 2011'e Windows kurulumu

fatihjoker

Centipat
MacBook Air 2011 1.6GHz i5, 2 GB 1333MHz DDR3 RAM, Intel HD Graphics 3000 288 MB, 60GB bellek olan Macbook'a Bootcamp ile Windows 7 yüklemek istedim fakat bellek yeterli olmuyor yükleyemiyorum. Başka bir yol ile yükleme şansım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit Olan Yöntem: Parallels Desktop ile sanal makine çalıştırmak. Çünkü diskte alan ayırmanıza gerek kalmadan harcadığınız GB miktarı kadarını kullanabiliyosunuz. Örneğin Windows 10 yüklediğinizde 15 GB alana yakın kullanıyor daha fazla uygulama indirirseniz daha çok artıyor. (Windows 7 için emin değilim ama Windows 10’da böyle) Fakat bu yöntemin dezavantajı bu yöntem için RAM miktarınız çok az, sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Biraz Zahmetli Olan Yöntem: İnternette araştırırsanız harici bir diske (SSD veya HDD) Windows 10 kurulumu ile ilgili bir sürü rehber görebilirsiniz. Fakat, Windows 7 için var mı veya Windows 10 için olan aynı yöntemi kullanabilir misiniz bilmiyorum.

Yer açmaktan başka şansınız yok.
45GB Windows a anca kurulum için yetiyor. Bu durumda pek şansınız yok gibi.
OS X i tamamen kaldırırsanız anca.

Bir yakınım daha öncesinden os x i kaldırıp windows 7 kurmuştu fakat bu yöntem için video veya vb bir şey var mı ?
Basit Olan Yöntem: Parallels Desktop ile sanal makine çalıştırmak. Çünkü diskte alan ayırmanıza gerek kalmadan harcadığınız GB miktarı kadarını kullanabiliyosunuz. Örneğin Windows 10 yüklediğinizde 15 GB alana yakın kullanıyor daha fazla uygulama indirirseniz daha çok artıyor. (Windows 7 için emin değilim ama Windows 10’da böyle) Fakat bu yöntemin dezavantajı bu yöntem için RAM miktarınız çok az, sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Biraz Zahmetli Olan Yöntem: İnternette araştırırsanız harici bir diske (SSD veya HDD) Windows 10 kurulumu ile ilgili bir sürü rehber görebilirsiniz. Fakat, Windows 7 için var mı veya Windows 10 için olan aynı yöntemi kullanabilir misiniz bilmiyorum.

Parallels Desktop kullandım fakat 30gb yer olmasına rağmen yetersiz hafıza hatası aldım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı