MacBook Air 2015 M.2 SSD'yi görmüyor

mr_hidir

Hectopat
Merhabalar. İlk MacBook deneyimim olduğu için çok bilgili değilim MacBook hakkında. Kusura bakmayın lütfen.
Elimdeki MacBook Air'in SSD'si yetersiz geliyordu ben de Kingston M.2 SSD alıp taktım sistemi geri açtım. Buraya kadar sorun yok, açarken CMD+R turşlarına basılı tutarak açıyorum ve web arama olayına başlıyor. Bu aşamadan sonra bir menü geliyor ve buradan disk izlencesine tıkladığım taktirde ben kendi diskimi göremiyorum. Neden olur? Takarken hata mı yaptım diye düşünüyorum ama imkanı yok, ilk M.2 SSD deneyimim vs de değil yani onu da geçtim, takarken hata olsa sanırım hiç açılmazdı diye düşünüyorum.

Merhabalar. İlk MacBook deneyimim olduğu için çok bilgili değilim MacBook hakkında. Kusura bakmayın lütfen.
Elimdeki MacBook Air'in SSD'si yetersiz geliyordu ben de Kingston M.2 SSD alıp taktım sistemi geri açtım. Buraya kadar sorun yok, açarken CMD+R turşlarına basılı tutarak açıyorum ve web arama olayına başlıyor. Bu aşamadan sonra bir menü geliyor ve buradan disk izlencesine tıkladığım taktirde ben kendi diskimi göremiyorum. Neden olur? Takarken hata mı yaptım diye düşünüyorum ama imkanı yok, ilk M.2 SSD deneyimim vs de değil yani onu da geçtim, takarken hata olsa sanırım hiç açılmazdı diye düşünüyorum.
Cihazın model numarasını öğrenebilirmiyim ya da link varsa onuda atabilirsin.

Aynı problemle ben de karşılaştım, Cihaz MacBook Air 2015 Başı (A1466). Diski de çeviriciyi de sıfır aldım. Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500BW) Model M.2 SSD aldım, Çevirici de Pamir PMR-078 Apple MacBook M.2 NGFF PCI-e X4 SSD Çevirici dönüştürücü Adaptör isimli cihaza birebir uyumlu olduğu söylenen bir adaptör.

Yarın bir kutu ayarlayıp SSD'yi deneyeceğim, çalışıyorsa dönüştürücüden mi şüphelenmeliyim?

Arkadaşlar sorunu çözdünüz mü? Bende de görmüyor SSD'yi. 2 adet adaptör ve 2 adet de SSD denedim ama sonuç hep aynı.
Ayrıca adaptör ile taktığımda SSD ısınıyor. Adaptör mü uyumsuz acaba?
Var mı bir çözümünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı