MacBook Air i3 vs. MacBook Air i5

aliihsan22

Hectopat
2020 model MacBook Air alacağım. i3 modeli ile i5 modeli arasında 750TL fark var. Online eğitim ve internette gezinmek için hangisini önerirsiniz?

Ülkemiz malum vergi ve kurlardan dolayı Pentium ve Celeron işlemciler bile artık 4-5 bin civarı. Uzun vade kullanım için kesinlikle i5 öneririm. Intel i3'ün ömrü yavaş yavaş doluyor.

2020 model MacBook Air alacağım. i3 modeli ile i5 modeli arasında 750TL fark var. Online eğitim ve internette gezinmek için hangisini önerirsiniz?

MacBook Air'da dikkat etmen gereken nokta bileşenleri anakarta gömülüdür sonra yükseltemezsin o yüzden her zaman Mac Air'da yüksek olan modeli almalısın

MacBook Air modellerinde tek fan var. Isınma sorunları olası bir durum. MacBook Pro 13 inch kullanıyorum. Çift fan olmasına rağmen yine de biraz fazla ısınıyor.

Genelde Apple'da kronik bir sorun bu Mac kasaları değil de MacBook'ları çok ısınıyor ince yapmaya çalıştıkları için MacBook Air'larda ise patlıyacakmış gibi ısınıyorlar şahsen Air kullanıcısı olarak çok ısınmasından şikayetçiyim üstelik eski model ve harici bir ekran kartı barındırıyorsa

Yeni konular

Geri
Yukarı