MacBook Air i5 512 GB 2020'yi Pro ile değiştirme

ufukhasergin

Kilopat
Merhabalar,

2 Gün önce MacBook Air i5 512 GB 2020 modelini sipariş verdim. Fakat hala şüphelerim var. İki ürün de aynı fiyatta fakat Pro versiyonu 8. nesil işlemciye ve 256 GB kapasiteye sahip diye Air versiyonunu tercih etmiştim. Sorun şu ki Air versiyonunda sıcaklık problemleri oluyormuş. Pro versiyonunda soğutma sisteminin daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Sizce satın aldığım MacBook Air'i, Pro versiyonu ile değiştirmeli miyim? Apple böyle bir değişim yapıyor mu çünkü ürün daha elime geçmedi bile.

Dosya Ekleri

• karşılaştırma.png
    karşılaştırma.png
    31,4 KB · Görüntüleme: 49
Air versiyonundaki i5 ile, Pro versiyonundaki i5 aynı değil. Air modellerde Y serisi işlemciler kullanılıyor. Nesil olarak daha yeni olsa da performans olarak daha düşük.
Evet biliyorum. Bilgisayarımı 4+ sene kullanmak istiyorum. İmzanızda Air kullandığınız yazıyor, sıcaklık çok büyük bir sorun teşkil etmez mi uzun yıllar kullanımda?

Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Isındığı doğru, ancak Intel 100 dereceye kadar güvenli sıcaklık olarak belirtmiş kullandığı işlemcilerde. Isınmasının bir diğer sebebi de MacBook Air'ın çok ekstrem durumlar haricinde fan açmaması. Bilgisayarım ısınsa bile performans konusunda bir düşüş göremedim.

Pro'ya yükseltmen her halükarda daha iyi zaten daha performanslı olacaktır. Ancak kendi kullanımıma bakarak Air ile bir sıkıntı da yaşamayacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı