MacBook Air indirme yaparken sitelere girmiyor

MKafes

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım.
2015 MacBook Air Catalina sürümünde dosya indirirken normal Safari'ya da Chrome fark etmiyor, sitelere girişte sorun yaşıyorum. Bu durum normal mi sizce? Sizde de mi böyle yani?

ADSL kullanıyorum maalesef, fiber altyapı yok dediler. Hiç yüklenmiyor site (tuhaftır şimdi açıldı-ben de anlamadım. Yeni kurulum yaptım Apple Support'tan indirdiğim imaj ile ondan mı acaba diye düşündüm) Genelde 1 GB ve üzeri dosya boyutlarında oluyor onu fark ettim ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL kaynaklı yaşıyor olabilirsiniz. Şöyle örnek vereyim, bir arkadaşım ile zamanında HOI4 indirmeye başladık. HOI4'ü indirirken ben diğer internet gerektiren işlemleri yapabiliyorken, o yapamıyordu. Kendisi TurkNet 35'lik paketi kullanıyordu, ben ise fiber altyapılı 24 Superonline kullanıyordum. Ayrıyeten onda ping 4 basamaklı sayılara çıkarken, bende 2 basamaklı kalıp biraz paket kaybı oluyordu. Siteden siteye de değişiklik gösterebilir bu arada. Sonuç olarak işletim sistemi veya cihazlık bir soruna benzemiyor yani, onu demek istedim. Ayrıca aramıza hoş geldiniz ;)

Teşekkür ederim=) Ancak şimdi windows tabanlı başka laptopta denedim indirme hızım 2 mb altına düşmüyor. İptal ettim beş dakika sonra Mac'te denedim 1 mb geçmiyor o da düzenli aralıklarla 1000 600 400 vs. diye düşüp 0'da biraz duruyor sonra geri 1000'e çıkıp kademe kademe düşüp 0'da yine duruyor. Yapmam gereken herhangi bir ayar falan mı var acaba? Çok garip anlamadım.
Özellikle büyük boyutlu indirmelerde yaşıyorum bu sorunu. Acaba "bilmem kaç mb üzeri indirmelerde şunu yap bunu yap" gibi bir ayarı mı var? 🤔

Son düzenleme:

Geri
Yukarı