MacBook Air kapak kapanınca monitöre görüntü gelmiyor

aykanhere

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Art Director
Arkadaşlar, MacBook Air M1 kullanıyorum fakat DisplayPort ile LG monitörüme yansıttığımda MacBook'un kapağını kapatınca görüntü gidiyor. İnsanlara bakıyorum onlarda kapalı şekilde duruyor. Sorunsuz çalışıyor ama bende illa kapak açık olması gerekiyor. Bilgisi olan var mı?

Konuyu görüntüleyemiyorum problem bende mi acaba?

Ben de göremiyorum şu an. Alternatif bakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim harici monitörüm olmadığı için denemedim fakat burada anlatmış. Attığım konudaki gibi ayarlardan bir işlem yapmıyor fakat işinize yarayabilir.

Son düzenleme:
Herkeste öyle hocam. Kapak kapalıyken harici ekranı kullanmak istiyorsan cihaza güç adaptörünü de takman gerekiyor. Yukarıdaki videoda monitörde Type-C desteği olduğu için aynı kablodan macbooka enerji geldiği için kullanılabiliyor. Ama HDMI veya DisplayPort ile bağlıyorsan aynı zamanda şarj kablosunuda takman gerekiyor.

Ek olarak kapağı kapattıktan sonra uyku modundan çıkması için klavyeden birkaç tuşa basman gerekiyor.

Şarja takılı olması gerekiyor, eğer şarja takılı değilse masaüstü mantığında kullanamıyorsun. Şarja takıp bir tuşa bas mouse veya klavyeden açılır böylelikle.

Arkadaşlar, MacBook Air M1 kullanıyorum fakat DisplayPort ile LG monitörüme yansıttığımda MacBook'un kapağını kapatınca görüntü gidiyor. İnsanlara bakıyorum onlarda kapalı şekilde duruyor. Sorunsuz çalışıyor ama bende illa kapak açık olması gerekiyor. Bilgisi olan var mı?
Hem şarja takıp hem şarjdayken kapağı kapattığında uykuya geçmesini engelleyen bir ayar var onu da kapatırsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.

Hocam uykuya geçse de tuşa basınca uyanıyor ben yıllardır aynı şekilde kullanıyorum.

Bu şekilde kullanıyorum ben macbook dikey monitörün arkasında ve dikey stand ile kullanıyorum.

36ab7d52-b011-48bf-9c03-d3c591788188.jpg

Amphetamine uygulamasını yükleyip süresiz bir session başlatın. (indefinitely)
Tercihler sekmesinden Allow system sleep when display is closed seçeneğini kapatırsanız bilgisayarın kapağı kapanınca uyku moduna geçmez.
Ekran Resmi 2023-03-09 23.49.47.png

Amphetamine uygulamasını yükleyip süresiz bir session başlatın. (indefinitely)
Tercihler sekmesinden allow System sleep when display is closed seçeneğini kapatırsanız bilgisayarın kapağı kapanınca uyku moduna geçmez.
Eki Görüntüle 1696190

Denedim şu an fakat yine de uyku moduna geçermişçesine monitörden görüntü gidiyor. Sanırım farklı bir olayı var bu olayın.

Geri
Yukarı