MacBook Air M1 256 GB After Effects projeleri için yeter mi?

Fazlasıyla yeterli ancak bütçe varsa 16 GB RAM ile alırsanız çok rahat edersiniz.

16 GB kesin alacağım ama depolamada sıkıntı yaşar mıyım çünkü Windows 10 üzerinde çalışma sırasında 200 GB yakın geçici dosya arkada depoluyor.

16 GB kesin alacağım ama depolamada sıkıntı yaşar mıyım çünkü Windows 10 üzerinde çalışma sırasında 200 GB yakın geçici dosya arkada depoluyor.
O durumda 512 almanız daha iyi olur ancak bütçe sıkıntılı derseniz Taşınabilir SSD alıp orada dosyalarınızla çalışabilirsiniz ki performans konusunda cihazın kendi SSD'si gibi olmaz ama ekonomik bir çözüm olur.

Çoğu kişi Apple ‘ın SSD yükseltmesini pahalı buluyor. Fakat o kalitede bir SSD'yi alıp harici kullanmak aynı paraya geliyor. Benim gibi teknolojik aletlerinizi çok düzenli ve sade kullanmaya özen gösteriyorsanız yeterli olur. Ama ben aynı anda 8 proje yaparım, eski projeleri cihazda tutarım diyorsanız sıkıntı olur. Bir tane harici SSD alıp, üzerinde çalışmadığınız projeleri onda tutup çalışırsanız hiç sorun olmaz. Benim telefonum gündelik kullanımda haftalık otomatik 100GB veri siliyor. Sürekli resim, efekt yükleyen bir programın o kadar kullanması normaldir. Bir de bilgisayarı kullanmayı düşündüğünüz süre çok önemli. Zaman geçtikçe kaliteli kameralar büyük dosya boyutlu fotoğraflar çekiyor. Şu an kullandığınız 1 fotoğraf ile 5 sene sonra kullanacağınız fotoğraf arasında çok büyük farklar var. Sizi zorlamayacaksa, ben 2K veririm bu beni üzmez diyorsanız 512 alın. Ama şu dönemde 2K az bir para değil. SSD hızından feragat edip harici 512 GB SSD'ler sizi üzmez. YouTube'da Candaş Keskin var. O bugün videolarını harici SSD üzerinden yapıyor. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Ben de Finalcut için 8gb ram'li air almayı planlıyorum yeterli olur gibi geliyor ne dersiniz? Fullhd 1,5-2 dk lık videolar yapıyorum genelde.

Geri
Yukarı