MacBook Air M1 alt tabaka ıslandı

SM FILMS

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, bu sabah akvaryumumun su sızdırması ile alt raftaki çanta içindeki MacBook'umun alt tabakası bir miktar ıslanmış. Kardeşim çantadan çıkarmış ve dediğine göre sadece alt tabaka ıslanmış. Ama ekran ile kasa arasındaki boşluğa su gidip gitmediğini bilmediğini söyledi. Ekranı açtığında klavyede vs hiçbir şey yokmuş. Kontrol ettiğimde de herhangi sıkıntılı bir aksam göremedim. Bu tarz bir durumda sıkıntı olur mu, ne olur bilmediğim için yazmak istedim. Cihazı alalı 2 ay falan oldu ve doğru belli kullanmadan, taksitleri bile bitmemişken beni biraz korkuttu açıkçası :) heyecanımı mağrur görün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Islak kalmaya devam ederse sıvının ulaştığı bölgelerde oksitlenme olur, mümkünse kullanmadan hızlıca kurutun. Nasıl kurutacağınız konusunda bir şey diyemiyorum. Düz laptop olsa alt kapağı açın derdim ama MacBook hakkında yanlış bilgi vermek istemem.

Islak kalmaya devam ederse sıvının ulaştığı bölgelerde oksitlenme olur, mümkünse kullanmadan hızlıca kurutun. Nasıl kurutacağınız konusunda bir şey diyemiyorum. Düz laptop olsa alt kapağı açın derdim ama MacBook hakkında yanlış bilgi vermek istemem.
Hocam tahminen en fazla 5 dk alt tabaka yarısı ıslak kalmış (Ekran katlanma yeri olan yarım). Çantadan içeriye sızmamış hemen, yani laptopta mikrofiber beze sarılıydı bir kısmını bez emmiş ama altında ıslaklık varmış yine çıktığında. Bu kadar sürede oksitlenme gibi bir sorun olmamıştır umarım.

Hocam tahminen en fazla 5 dk alt tabaka yarısı ıslak kalmış (ekran katlanma yeri olan yarım). Çantadan içeriye sızmamış hemen, yani laptopta mikrofiber beze sarılıydı bir kısmını bez emmiş ama altında ıslaklık varmış yine çıktığında. Bu kadar sürede oksitlenme gibi bir sorun olmamıştır umarım.

Bu kadar kısa sürede oksitlenme olmaz ama nemli kalmaması gerekiyor. Kasanın içine sıvı girdiyse bir süre nemli kalır. Mümkünse açık havada biraz havalandırın.

Geri
Yukarı