MacBook Air M1 için 90 derece zararlı mıdır?

Daha fazla  
Merhabalar. MacBook Air M1 8 GB RAM modelini aldım. Yazılım ile uğraşıyorum. Arada oyun oynuyorum, Pacify gibi korku oyunları ve bilgisayarın Pacify falan oynarken 90 derece olması normaldir ama tek merak ettiğim yanma falan olur mu? 40 dakika, 1 saat falan oynuyorum günde, oyundan çıkınca hemen ısı yerine geliyor. Isınınca kapatıp, biraz bekleyip sonra yeniden açmak falan mı mantıklı? Biri bana yardımcı olabilir mi, yanma problemi falan olur mu?

Merhabalar. MacBook Air M1 8 GB RAM modelini aldım. Yazılım ile uğraşıyorum. Arada oyun oynuyorum, Pacify gibi korku oyunları ve bilgisayarın Pacify falan oynarken 90 derece olması normaldir ama tek merak ettiğim yanma falan olur mu? 40 dakika, 1 saat falan oynuyorum günde, oyundan çıkınca hemen ısı yerine geliyor. Isınınca kapatıp, biraz bekleyip sonra yeniden açmak falan mı mantıklı? Biri bana yardımcı olabilir mi, yanma problemi falan olur mu?

Tabiikide zararlı.

İyi soğutucu ve termal macun yenilemesi lazım.

Hocam ne termal macun yenilemesi? Zaten daha çıkalı 1 sene olmuş cihaz.

Yanma falan olur mu peki nasıl önlerim bunu altına iyi bir soğutucu koysam biraz daha iyi olur mu?

Soğutucunun elbette faydası olacaktır. Telefonunuzu kullanırken nelere dikkat ediyorsanız öyle kullanmanızı tavsiye ederim. Bilgisayar aşırı ısınma durumlarında kendini korumaya alacaktır.

Hayır bir problem yaratmaz. Cihaz fansız olarak tasarlanması demek aşırı ısınma durumuna asla gelmemesi demek. Zaten kendi frekanslarını kısarak da ısınmanın önüne geçer cihaz. Daha 1 senelik bir cihaz bile değil macunluk durumu olduğunu da düşünmüyorum.
Ayrıca alacağınız ekstra soğutma hiç bir işe yaramayacaktır çünkü altında hava deliği yok. Oyun oynamak için pek uygun değil ama ısınma kasanın tamamına yayılmadığı sürece sıkıntı yok diyebiliriz.

Hayır bir problem yaratmaz. Cihaz fansız olarak tasarlanması demek aşırı ısınma durumuna asla gelmemesi demek. Zaten kendi frekanslarını kısarak da ısınmanın önüne geçer cihaz. Daha 1 senelik bir cihaz bile değil macunluk durumu olduğunu da düşünmüyorum.
Ayrıca alacağınız ekstra soğutma hiçbir işe yaramayacaktır çünkü altında hava deliği yok. Oyun oynamak için pek uygun değil ama ısınma kasanın tamamına yayılmadığı sürece sıkıntı yok diyebiliriz.

Demek istediğinizi tam anlamadım oyundayken laptop gene olarak 75 derece falan gösteriyor CPU'ya da GPU 94 derece falan oluyor hangisi olduğunu hatırlamıyorum yani işlemci vesaire yanmadan önce bilgisayar kendini kapar veya bir önlem alır değil mi?

Geri
Yukarı