MacBook Air M1 için 90 derece zararlı mıdır?

Hayır bir problem yaratmaz. Cihaz fansız olarak tasarlanması demek aşırı ısınma durumuna asla gelmemesi demek. Zaten kendi frekanslarını kısarak da ısınmanın önüne geçer cihaz. Daha 1 senelik bir cihaz bile değil macunluk durumu olduğunu da düşünmüyorum.
Ayrıca alacağınız ekstra soğutma hiçbir işe yaramayacaktır çünkü altında hava deliği yok. Oyun oynamak için pek uygun değil ama ısınma kasanın tamamına yayılmadığı sürece sıkıntı yok diyebiliriz.

Kasayı soğutmak fayda sağlar. Eski MacBook air‘lerde fan vardı fakat işlemci yerine kasayı soğutuyordu. MacBook Pro'ların içinde termal borularla işlemci soğutma var. Kasayı soğutmak ani bir değişime sebep olmaz ama uzun vadede pil sağlığını önemli ölçüde korur. Soğutucunun bir zararı olmaz. Bence kullanmanızda fayda var. Ama en önemlisi istediğiniz gibi kullanmak. Yok soğutucu olmadan Google'a bile girmem, oyun oynamayayım bilgisayar patlar, o program bilgisayarı çok zorlar gibi düşünceler 90 dereceye çıkan bilgisayardan daha çok zarar verir.

Kasayı soğutmak fayda sağlar. Eski MacBook air‘lerde fan vardı fakat işlemci yerine kasayı soğutuyordu. MacBook Pro'ların içinde termal borularla işlemci soğutma var. Kasayı soğutmak ani bir değişime sebep olmaz ama uzun vadede pil sağlığını önemli ölçüde korur. Soğutucunun bir zararı olmaz. Bence kullanmanızda fayda var. Ama en önemlisi istediğiniz gibi kullanmak. Yok soğutucu olmadan Google'a bile girmem, oyun oynamayayım bilgisayar patlar, o program bilgisayarı çok zorlar gibi düşünceler 90 dereceye çıkan bilgisayardan daha çok zarar verir.

Çok sağ olun açıklayıcı bir cevap olmuş zaten arkadaşımın da bilgisayarı 90 derece görüyordu arada MSI olsa da bir de kendini korumaya alır değil mi işlemci falan yanmadan önce oyunu rahatlıkla girebilir miyim 1 saatlik.

Demek istediğinizi tam anlamadım oyundayken laptop gene olarak 75 derece falan gösteriyor CPU'ya da GPU 94 derece falan oluyor hangisi olduğunu hatırlamıyorum yani işlemci vesaire yanmadan önce bilgisayar kendini kapar veya bir önlem alır değil mi?
Evet bilgisayar yanmaz. Ekran kartı da işlemci içerisinde olduğu için biraz fazla ısınması normal. Fazla ısınınca kendini yavaşlatır. Eğer bir sıkıntı olacak olursa kendini kapatır zaten korkmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı