MacBook Air M1 Şarj Aleti/Powerbank Önerisi

MacBook Air M1 sürümünü kullanıyorum, elimde olmayan sebeplerden dolayı orijinal şarj adaptörümü kaybettim ve aynı şarj aletinin sıfırı bütçemi oldukça aşıyor.
1500 TL'lik bir bütçe ile ne yapılabilir bu konuda? PowerDelivery olması yeterli mi? Mesela Ugreen'in adaptörleri Apple'da yabancı adaptör olarak görünüp düşük Watt verir mi?
Huawei telefonumun 40W şarj adaptörüyle şarj etmeyi denedim, cihazı kullanırken 2 saat içinde yüzde 2 bile ilerlemedi.

Ne çevremde ne kendimde Apple'ın kendi şarj aletinden başka bir şey kullanan biri görmedim. Önerilir mi bilmiyorum. Cihazın batarya ömrü ve şarj performansı açısından en sağlıklısı orijinalini almak hocam.

Ne çevremde ne kendimde Apple'ın kendi şarj aletinden başka bir şey kullanan biri görmedim. Önerilir mi bilmiyorum. Cihazın batarya ömrü ve şarj performansı açısından en sağlıklısı orijinalini almak hocam.

Ben bu adaptörün 65W olanı ile Acer Swift notebook şarj ediyorum. Gayet memnunum.

Düşük watt problemi yaşamazsınız.
Nexode 30W versiyonunu aldım, birkaç gündür bir sorun çıkmadı. Huawei P40 Lite'ı 40 dakikada, MacBook Air M1'i de neredeyse 2 saatte şarj ediyor. Kabloyla 900 liraya gelmese daha tatlı olurdu ama Apple'ın 30W'lık şarj adaptörünün yerini tutmakta başarılı olduğu için söylenecek pek bir yanı yok açıkçası.

İleride sorun yaşarsam buraya eklerim, teşekkür ederim cevaplar için.

30W için fiyat çok yüksek. O kadar verilmez bence.

Bütçeyi biraz daha arttırıp 65W+kaliteli bir kablo alınsaydı çok daha iyi olurdu hocam. O zaman fark görürdünüz.

30W için fiyat çok yüksek. O kadar verilmez bence.

Bütçeyi biraz daha arttırıp 65W+kaliteli bir kablo alınsaydı çok daha iyi olurdu hocam. O zaman fark görürdünüz.
Onu da düşündüm, ama bütçeyi arttıramadım ve bir an önce almam lazımdı. Sepete 500 lirayken koyduğum adaptör 550 lira olunca daha da artar diyip dayanamadım :). 65W'ın fiyatı 30'un iki katı gibi bir şey, bütçe olsaydı 45W alırdım elimdeki Mac'in azami şarj desteği 45'miş.

Yeni konular

Geri
Yukarı