MacBook Air M1 vs MacBook Air M2

Achlyis

Centipat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte GTX 1660 Ti
Intel Core i3-10100F
MSI PRO H410M-B

iPhone 11 128 GB
Meslek
Öğrenci
Soru yukarıda, aralarında 7K fiyat farkı var, sizce değer mi? Açıkçası M2 Air’ın tasarımı gerçekten çok hoş.

Bu arada şuan GTX 1660 Ti ve i3-10100F’li masaüstü PC kullanıyorum. Oyun işini gözden çıkardım.

Son düzenleme:
Güç olarak günlük kullanımda çok farklı değiller. Render programlarında bile fiyat farkına değmeyecek performans farkı var. Ama ekranın üstünü tamamen kaplayan dock çentikle beraber gizlenmiş oluyor. Daha fazla kullanılabilir ekran alanı kalıyor. Tercih sizin.

Ne için kullanacaksınız?
Şuan masaüstü PC’ye sahibim zaten, yakın zamanda satıp MacBook Air almayı düşünüyorum. Spotify’dan müzik dinlerim, video çekmeye başlarsam oradan düzenlerim falan, genel olarak oyun dışında bunları yaparım. Beni uzun süre götürsün isterim bu tür işlerde.

Güç olarak günlük kullanımda çok farklı değiller. Render programlarında bile fiyat farkına değmeyecek performans farkı var. Ama ekranın üstünü tamamen kaplayan dock çentikle beraber gizlenmiş oluyor. Daha fazla kullanılabilir ekran alanı kalıyor. Tercih sizin.
O çentik gerçekten çok hoşuma gidiyor. Sadece tasarım ve bir üst model işlemci için değer mi ama bilemiyorum aradaki fark.

Şuan masaüstü PC’ye sahibim zaten, yakın zamanda satıp MacBook Air almayı düşünüyorum. Spotify’dan müzik dinlerim, video çekmeye başlarsam oradan düzenlerim falan, genel olarak oyun dışında bunları yaparım. Beni uzun süre götürsün isterim bu tür işlerde.

O çentik gerçekten çok hoşuma gidiyor. Sadece tasarım ve bir üst model işlemci için değer mi ama bilemiyorum aradaki fark.
Uzun süre diyorsanız M2 biraz daha mantılıdır. İkisini karşılaştırabiliyorsanız 7 bin lirayı da verebilirsiniz gibime geliyor.

Sizin yerinizde olsam 1-2 senelik M1 Pro alırdım ikinci el.

Uzun süre diyorsanız M2 biraz daha mantılıdır. İkisini karşılaştırabiliyorsanız 7 bin lirayı da verebilirsiniz gibime geliyor.

Sizin yerinizde olsam 1-2 senelik M1 Pro alırdım ikinci el.
Hocam MacBook’larda Pro modeller iPhone’larda ki kadar hissediliyor mu? iPhone 11 kullanıyorum ve malum Pro olmadığı için OLED ekran gibi mükemmelliklerden mahrum kalıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı