M2 MacBook Air vs M1 MacBook Air

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
PT'den ogrenci indirimi ile alacagim. M2 16 GB RAM 256 GB SSD 29,999 TL. M1 16 GB RAM 512 GB 27, 999 TL. Sizce hangisi? Yeni tasarimi daha cok seviyorum ama SSD 256 olunca NAND cipler bellekleri daha yavas yonetiyormus sanirim. Yari yariya SSD hiz farki oluyor 512 alin diyorlar ama 37K veremeyecegim maalesef. Linus sorun olmaz diyordu cunku o raddeye ulasana kadar throttle oluyormus. Sizce hangisi? Yazilim, 3D tasarim ve gundelik isler icin kullanilacak. Windows kesinlikle onermeyin. Mac'te kararimi verdim. Cok buyuk bir fark yoksa M2 dusunuyorum su an.

Bu karşılaştırmada M2 tercih ederdim. RAM zaten 16 olduğu için SSD hızı çok büyük sorun olmaz. İleride harici SSD'de alırsınız yer sorununuzda olmaz.

Yer zaten hic sorun olmaz. Derdim SSD hizi.
Sıkıntı olmaz. M1 SSD hızı olarak daha hızlı ama M2'nin SSD'si de hızlı. Hem M2 bir çok konuda çok önde. Hem dediğim gibi sizin bilgisayarınız 16 GB ram olacağı için takas alanı kullanmayacak. Bu yüzden biraz daha az düşük SSD hızı sizde performans farkı yaratmayacaktır. Sanırım sadece bazı fotoğrafcılık uygulamalarında biraz fark hissediliyor.

Ben de bu konuyu çok araştırdım, M2 ile birlikte 256 GB SSD alınca düşük hız sorunundan çok bahsediliyordu. Günlük kullanımda bu hız farkı anlaşılmaz deniyor. Ben kafamın rahat olması adına ve M1'in bana yeteceğini düşündüğümden M1/16GB/256GB aldım. M2/16GB/512GB olunca fiyat gerçekten çok yükseliyor.

Sizin yerinizde olsam sanırım tercihim M2/16GB/256GB'dan yana olurdu.

Ben kararımı m2'den yana verdim. yeni bir kasa, daha geniş ekran, magsafe benim m2'yi almama neden olan önemli özellikler.

Ayrıca MacBook Air m2 16/512 Teknosa web sayfasında akşamları 20.00'den sonra genelde indirime giriyor. ben 32.500'e almıştım Teknosa.com'dan alıp mağazadan teslim almıştım. eğer henüz almadıysanız bilginiz olsun.

PT'den almanı önermem Dostum. 2 adet MacBook aldım hepsi ayıplı çıktı. MacBook Pro m2 aldım pil sorunu kasma sorunu ve ekranda birtakım sorunlar vardı panel ışık sızması vb. onu sattım m1 air aldım. hızlı pil bitmesi yaşıyorum. İstersen Şikayet var istesinden yorumları kontrol et. Apple ile görüştüğümde pil konusu yüzünden, aynı zamanda neden pt'nin bu kadar ucuza sattığını sormuştum. bana dediği bu; Kimse kimseye bir şey olmadan bu kadar ucuza satmaz. Dedi gerisini siz anlayın..

Ben kararımı m2'den yana verdim. yeni bir kasa, daha geniş ekran, magsafe benim m2'yi almama neden olan önemli özellikler.

Ayrıca MacBook Air m2 16/512 Teknosa web sayfasında akşamları 20.00'den sonra genelde indirime giriyor. ben 32.500'e almıştım Teknosa.com'dan alıp mağazadan teslim almıştım. eğer henüz almadıysanız bilginiz olsun.

Tamamdir, bakacagim. Daha almamistim.

@yusufSarikayaa hocam ben Teknosa'da 16/512 bulamadim. Indirimsiz de olsa link atar misiniz? Yildiz isigi rengi var sadece o da 40k.

Son düzenleme:
Pt'den ogrenci indirimi ile alacagim. M.2 16 GB RAM 256 GB SSD 29,999 TL. M1 16 GB RAM 512 GB 27, 999 TL. Sizce hangisi? Yeni tasarimi daha cok seviyorum ama SSD 256 olunca NAND cipler bellekleri daha yavas yonetiyormus sanirim. Yari yariya SSD hiz farki oluyor 512 alin diyorlar ama 37k veremeyecegim maalesef. Linus sorun olmaz diyordu cunku o raddeye ulasana kadar throttle oluyormus. Sizce hangisi? Yazilim, 3D tasarim ve gundelik isler icin kullanilacak. Windows kesinlikle onermeyin. Mac'te kararimi verdim. Cok buyuk bir fark yoksa M.2 dusunuyorum su an.

Abi bak şöyle açıklayayım: Ben M1 mba kullanıcısıyım. Sanal makine açıp CrystalDiskMark'ta test yaptığım zaman diskin okuma ve yazması 7600-7900 civarındaydı. M.2'de ise 2500 civarında okuma-yazması vardı yanlış hatırlamıyorsam. GPU için şunu söylemeliyim: M1 GPU'da maalesef günün şartlarına uymuyor. Çok güzel render alırsın, seni bekletmez ama sıra oyuna geldiği zaman makine yan yatar. Tabii bunu GTA 5 açısından söylüyorum. 10-20 dk oynadıktan sonra makine çok ısındığından dolayı FPS bir anda düşüyor. App Store'dan alacağın oyunlarda sıkıntı yaşamazsın. M2 işlemcinin GPU'su ise seni hiçbir konuda üzmez. Ve okuduğuma göre sen disk için istiyorsun. O yüzden bence M1 senin için daha mantıklı bir seçim olabilir.

Abi bak şöyle açıklayayım: Ben M1 mba kullanıcısıyım. Sanal makine açıp CrystalDiskMark'ta test yaptığım zaman diskin okuma ve yazması 7600-7900 civarındaydı. M.2'de ise 2500 civarında okuma-yazması vardı yanlış hatırlamıyorsam. GPU için şunu söylemeliyim: M1 GPU'da maalesef günün şartlarına uymuyor. Çok güzel render alırsın, seni bekletmez ama sıra oyuna geldiği zaman makine yan yatar. Tabii bunu GTA 5 açısından söylüyorum. 10-20 dk oynadıktan sonra makine çok ısındığından dolayı FPS bir anda düşüyor. App Store'dan alacağın oyunlarda sıkıntı yaşamazsın. M2 işlemcinin GPU'su ise seni hiçbir konuda üzmez. Ve okuduğuma göre sen disk için istiyorsun. O yüzden bence M1 senin için daha mantıklı bir seçim olabilir.

M1 Pro aldım ama önerin için çok teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı