MacBook Air M1 yavaş indirme hızı

Sylvestre

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Yakın zamanda gelen macOS güncellemesini yapmak için indirmeyi denedim ancak 12.3 GB'lık bir güncelleme için 15 saat gibi absürt bir indirme süresi gözüküyor. Normalde kablo ile 100 Mbps download / 5 Mbps upload hızı alabiliyorum, MacBook'da kablosuz bağlantı ile Speedtest.net ölçümüme göre 50 Mbps download / 5 Mbps upload hızı alıyorum. Safari'den küçük boyutlu dosyalar bile indirirken 83 Kbps gibi hızlarda çok uzun sürede indirme yapabiliyorum. Sizce bu aşırı yavaş indirmenin sebebi ne olabilir? Modem arayüzünden de kontrol ettim, herhangi bir hız kısıtlaması vs. de mevcut değil.

Bence bir yarım saat bekleyin. Bazen o göstergeler yanlış olabiliyor.

Aynı problemi yaşıyorum hocam 24 mbps internetim var macbookda test yaptığımda 2 3 mbps çıkıyor cihazım MacBook Air m1 sürüm : bigSur 11.6.1 sorunu çözebildin mi acaba ?

Aynı problemi yaşıyorum hocam 24 mbps internetim var macbookda test yaptığımda 2 3 mbps çıkıyor cihazım MacBook Air m1 sürüm : bigSur 11.6.1 sorunu çözebildin mi acaba ?
Açıkçası çözemedim. Yakın zamanda bir router alıp kablosuz performansını tekrar ölçmeyi planlıyorum.

Selam hocam az önce çözüldü sorunum müşteri hizmetlerinden yeni modem istedim 5Ghz destekleyen macbooka 5ghz wifiden bağlanınca tam internetini alıyorsun benimki bu şekilde çözüldü en azından

Selam hocam az önce çözüldü sorunum müşteri hizmetlerinden yeni modem istedim 5Ghz destekleyen macbooka 5ghz wifiden bağlanınca tam internetini alıyorsun benimki bu şekilde çözüldü en azından
İşte ben de bu yüzden dediğim gibi yakın zamanda router alıp bir de o şekilde denemeyi planlıyorum.

Geri
Yukarı