MacBook Air thermal grizzly conductonaut nasıl kullanabilirim?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uzun araştırmalarım sonucunda 2015 model bilgisayarımın fazla ısınması ve kısa sürede "thermal throttling" yapması nedeniyle thermal Grizzly'nin conductonaut sıvı metalini uygulamaya karar verdim. İnternetten nasıl uygulandığı ile ilgili videolar izledim ancak bazı noktalarda ne yapmam gerektiğinden emin olamadım. İşlemcinin etrafına tırnak cilası "nail polisher" uygulayıp üzerine "scotch super 33+" elektrik bandı çeksem, sonrasında da sıvı metal macunu uygulasam ileride herhangi bir problem yaşar mıyım? Daha önce deneyimi veya tavsiyesi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O termal macun sıvı metal olduğu için chipsete sürerken anakarta bulaştırırsanız kısa devreye yol açar o konu da dikkatli olun. Ayrıca o şeyleri koymaya gerek yok direk dikkatlice hiç bir yere bulaştırmadan termal macunu sürün ve soğutucuyu kapatın.

Cevabınız için teşekkürler. İşlemci yüzeyini tekrar kontrol ettim ve dediğiniz gibi düzgün sürülmesi halinde işlemcinin etrafında kısa devre yapacak herhangi bir komponent bulunmuyor.
Screen Shot 2020-11-09 at 16.43.18.png

Yeni konular

Geri
Yukarı