MacBook Air vs. MacBook Pro

P R O F O U N D

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Lillehammer
Daha fazla  
Windows'tan Mac platformuna geçeceğim. Sıfır MacBook almayı düşünüyorum ancak modeline karar veremedim.
  • Üniversite öğrenicisiyim.
  • Konser veriyorum ve enstrümanlarım yazılım gerektiriyor.
  • Yazılım geliştiriyorum.
  • Adobe programlarını kullanıyorum.
  • Arkadaşlarımla FaceTime görüşmeyi planlıyorum.
  • Belki arada bir internette gezinir ve film izleyebilirim
  • Oyun oynamayı kesinlikle düşünmüyorum.
Sorularım şunlar:
  1. İşlemlerim için MacBook Air yeterli midir?
  2. Bana en uygun MacBook modeli nedir?
  3. Modeller arasındaki bariz farklar nelerdir?

Ben macbook air m1 işlemcili modelini yeni aldım ve bence 3d tasarım falan yapmayacaksan 2-3 bin tl fazla vermeye gerek yok onun yerine ram attırma yapabilirsin.

MacBook Pro’daki tek fark aktif soğutma olması ve thermal throttle’a şans vermemesidir. MacBook Air’de pasif soğutma ve uzun süreli renderda sıcaklık işlemcinin gücünü kısabilir.
MacBook Pro 14 inç alacak bütçeniz varsa yazılım için M1 Pro 32 GB RAM tercih edebilirsiniz ya da MacBook Pro 16 GB RAM alabilirsiniz.

MacBook Pro’daki tek fark aktif soğutma olması ve thermal throttle’a şans vermemesidir. MacBook Air’de pasif soğutma ve uzun süreli renderda sıcaklık işlemcinin gücünü kısabilir.
MacBook Pro 14 inç alacak bütçeniz varsa yazılım için M1 Pro 32 GB RAM tercih edebilirsiniz ya da MacBook Pro 16 GB RAM alabilirsiniz.
Peki size göre Macbook Pro M1 8GB Ram mi yoksa Macbook Pro M1 16GB Ram mi tercih edilmeli? 2020 model olanlar için sorum. Çalışma alanı yazılım ve Unity mobil oyun geliştirme. Ayrıca bu söylediklerim için önümüzdeki 2-3 yıl için 8GB ramli M1 Air yeterliyse onu da belirtebilirsiniz.

Konuyu açan arkadaşın sorusunu dağıtmış olmadım umarım ama benzer alanlar olduğu için belki detaylı yanıtlar alabiliriz

Yeni konular

Geri
Yukarı