MacBook Air vs. MacBook Pro

@sancarsavas benim düşüncem hangi modeli alıyorsanız alın 16 GB RAM tercih edilmesi yönündedir. Daha ileriye dönük olabilir günümüzde 8 GB RAM bence az. Kaldı ki siz oyun geliştirme alanında işler yapacaksanız 16 GB RAM'in daha iyi olacağını düşünüyorum.

Peki size göre Macbook Pro M1 8GB Ram mi yoksa Macbook Pro M1 16GB Ram mi tercih edilmeli? 2020 model olanlar için sorum. Çalışma alanı yazılım ve Unity mobil oyun geliştirme. Ayrıca bu söylediklerim için önümüzdeki 2-3 yıl için 8GB ramli M1 Air yeterliyse onu da belirtebilirsiniz.

Konuyu açan arkadaşın sorusunu dağıtmış olmadım umarım ama benzer alanlar olduğu için belki detaylı yanıtlar alabiliriz
Mobil yazılımı test ve simüle etme inanılmaz RAM harcıyor. En az MacBook Air&Pro 16 GB satın alın.

MacBook Pro’daki tek fark aktif soğutma olması ve thermal throttle’a şans vermemesidir. MacBook Air’de pasif soğutma ve uzun süreli renderda sıcaklık işlemcinin gücünü kısabilir.
MacBook Air uzun süreli randerda ortalama kaç derece sıcaklık gösteriyor?
MacBook Pro 14 inç alacak bütçeniz varsa yazılım için M1 Pro 32 GB RAM tercih edebilirsiniz ya da MacBook Pro 16 GB RAM alabilirsiniz.
MacBook Pro 13 inç ile 14 inç arasında kaldım. Sizce MacBook Pro 14 inç aradaki fiyat farkına değer mi?

Bu arada MacBook alırken Final Cut Pro gibi programları almalı mıyım?

Son düzenleme:
MacBook Air uzun süreli randerda ortalama kaç derece sıcaklık gösteriyor?
75-85’e gelince işlemci gücü kısılıyor bu da render süresini az buz arttırıyor. İşiniz gereği rahatlığınıza etki edebilir. Tabii bu demek olmuyor ki kesinlikle bu yüzden pro almalısınız.

Açıkçası M1’lerle Air cihazlarda da çalışılabilir. 16 GB gayet güçlü bir performans sunabilir.
MacBook Pro 13 inç ile 14 inç arasında kaldım. Sizce MacBook Pro 14 inç aradaki fiyat farkına değer mi?

Bu arada MacBook alırken Final Cut Pro gibi programları almalı mıyım?
Bence iş istasyonunuz olacaksa 14 inç tercih edip uzun senelerce kullanabilirsiniz. M1 Pro işlemlerinizde ileri düzeye geldikçe size daha iyi sonuçlar verebilir. Final Cut Pro’yu bir kere almanız yeterli oluyor ama incelemelere bakıp bu uygulama işe yarayacak mı, onu görmelisiniz. Kullanım amaçlarını iyice görmelisiniz çünkü boşuna para vermiş olmayın. Benim son kararım sizin için MacBook Pro 13 inç 16GB RAM almanız olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı