MacBook alınmalı mı?

Merhabalar. Zaten başlıktan az çok konuyu anladınız. Elimde bir Monster Abra 15.8 var. Bunu satıp, üzerine para ekleyip bir MacBook almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
İhtiyaçlarım:
Uzun şarj.
Güçlü işlemci & GPU.
0 kasma.
Cevaplarda biraz karışıklık çıkmış. Birkaç ekleme yapayım. Oyun olarak sadece Minecraft oynuyorum. Çoğunlukla performans ve geliştirici bir kişiyim. Mac isteme sebebim Xcode uygulaması performansının çok övülmesi.
Konu 2-3 gün önce açılmış olsa düşünmeden al derdim. Ama dünkü zamlardan sonra fiyatı 2 katına çıkmışken bu fiyata gerçekten değer mi yoksa 2022 de tanıtılcak yeni Air modeller mi beklenmeli bilemem.

Minecraft çok sorun çıkarmaz yalnız başka oyun oynayayım dersen yapamazsın. MacBook'lar ile oyun oynanmıyor. M1 Max bile güzel oyun performansı veremiyor her oyun için.

Yeni çıkan macbook modellerini ölü fiyata verecek değiller. 2 gün önce fiyatı yaklaşık 2 katına çıktı ve yeni çıkacak modellerde tahminimce çok yüksek fiyatlara satılacak. Para benim için sıkıntı değil dersen düşünmeden alabilirsin. Xcode ve ios development ile uğraşmayacaksan alternatif bir windows bilgisayar bakabilirsin. 3 gün önceki fiyat olsa kesinlikle mac derdim.

Yeni çıkan macbook modellerini ölü fiyata verecek değiller. 2 gün önce fiyatı yaklaşık 2 katına çıktı ve yeni çıkacak modellerde tahminimce çok yüksek fiyatlara satılacak. Para benim için sıkıntı değil dersen düşünmeden alabilirsin. Xcode ve ios development ile uğraşmayacaksan alternatif bir windows bilgisayar bakabilirsin. 3 gün önceki fiyat olsa kesinlikle mac derdim.
Zaten Xcode için mac istiyordum.

Eğer amacınız oyun oynamak değil de dizi film makale eğitim ise alınabilecek en iyi şey.Şarjı kullanımına bağlı olarak 2 gün gidiyor. Yeni MacBook Air beklerim diyorsanız bence hiç beklemeyin çünkü m1 pro veya daha üst işlemciyle gelir min 30-35k olur fiyatı. Bütçeniz varsa başka tabii . Önerim hala alabiliyoken m1 MacBook Air almanız. Ben aldım ama oyun oynamak istiyorum artık o yüzden satmayı düşünüyorum. Minecraft oynuyorsan da ben de oynuyorum ve kasma söz konu değil.Tlauncher indirdiği gibi oynuyor hocam crack fan gerek de yok :D

Son düzenleme:
Bende MacBook Air var. Ben 13K civarına almıştım 512 GB / 16 GB RAM versiyonunu. Şu an aynı model 27k civarında satılıyor. Ben o parayı vermezdim. Daha az zam yiyen ürünlere bak ama eğer yoksa ve en azından 15 - 20k civarı bir şey her türlü vereceksen 17k TL'ye baz model MacBook Air alabilirsin. Minecraft'ı çok rahat oynatır ama Mac App Store'dan kurman lazım crack mevzusununu bilemiyorum. Ayrıca Windows kursan bile Game Pass kullanamıyorsun bu da aklının bir kenarında dursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı