MacBook için iPad şarj adaptörü kullanılabilir mi?

Guard.ssl

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox ONE 512 GB
M1 MacBook Air 256/8 Gb 8CPU 7 GPU
iPad 8 32 GB
iPad Mini 2 Cellular 16 GB
iPad 8.nesil ile gelen 20W güçe sahip bir şarj adaptörüm var MacBook Air sahibi olacağım ama başka ülkeden glocalzone isimli uygulama ile aldım şarj adaptörü lazım olacak en baz model olan Baseus 33W bile 550 TL gibi kullanırsam bir sorun olur mu MacBook ve şarj adaptörü için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir adaptör ile iphone, ipad, mac şarj edilebilir. Adaptörün Watt değerine göre hızlı veya yavaş şarj edecektir.

Kullanmanızda bir sakınca yok. Yavaş şarj olacaktır. Onun haricinde adaptörünüz Mac'i şarj ederken uzun süre tam kapasite çalışacağından bir miktar ısınacaktır. Gelen adaptörün şebeke frekansı Türkiye ile muhtemelen uyumlu gelecektir ucuna bir tane çevirici takıp kutudan çıkan adaptörü bu şekilde kullanabilirsiniz.

Şarj olur ancak batarya ömrünüz etkilenebilir. Özellikle şarj olurken kullanırsanız cihaz 20W ile şarj olurken daha fazla güce ihtiyaç duyarsa sürekli olarak bataryadan güç alacak. Bu da şarj ederken pilinizin azalmasıyla birlikte pile zarar veren bir senaryo.

Yeni adaptör alacak durumunuz şu an yoksa benim tavsiyem cihazı 20W ile kapalı halde şarj edip dolduktan sonra şarjdan çıkarıp kullanmanız olur.

Herhangi bir adaptör ile iphone, ipad, mac şarj edilebilir. Adaptörün Watt değerine göre hızlı veya yavaş şarj edecektir.
Sağolun

Kullanmanızda bir sakınca yok. Yavaş şarj olacaktır. Onun haricinde adaptörünüz Mac'i şarj ederken uzun süre tam kapasite çalışacağından bir miktar ısınacaktır. Gelen adaptörün şebeke frekansı Türkiye ile muhtemelen uyumlu gelecektir ucuna bir tane çevirici takıp kutudan çıkan adaptörü bu şekilde kullanabilirsiniz.

Hani şu elektrikcilerde olan 10 20 TL'lik ile kullanabilir miyim kendi adaptörünü yoksa çöp olacak.

Şarj olur ancak batarya ömrünüz etkilenebilir. Özellikle şarj olurken kullanırsanız cihaz 20W ile şarj olurken daha fazla güce ihtiyaç duyarsa sürekli olarak bataryadan güç alacak. Bu da şarj ederken pilinizin azalmasıyla birlikte pile zarar veren bir senaryo.

Yeni adaptör alacak durumunuz şu an yoksa benim tavsiyem cihazı 20W ile kapalı halde şarj edip dolduktan sonra şarjdan çıkarıp kullanmanız olur.

Cidden bataryaya problem açabilir olmadı almak zorunda kalacağız gibi gözüküyor.

S-LINK SL-WL09 Universal Türk Çevirici Priz Adaptör Siyah Bu olabilirmi?

Son düzenleme:
Hocam eğer durumunuz uygunsa adaptöre vs. ufak ufak paralar vereceğinize şöyle bir ürün hem Macbook hem iPad hem de diğer ürünleriniz için tüm şarj probleminizi çözebilir. Bunda gümrükle birlikte 852 TL fiyat çıkıyor. 500 TL civarına tekli 65W alternatifleri de olabilir farklı markalarda.

Eğer sabit masaüstü bir ürün kullanacaksanız daha uygun bir alternatif olabilir;

Hocam eğer durumunuz uygunsa adaptöre vs. ufak ufak paralar vereceğinize şöyle bir ürün hem MacBook hem iPad hem de diğer ürünleriniz için tüm şarj probleminizi çözebilir. Bunda gümrükle birlikte 852 TL fiyat çıkıyor. 500 TL civarına tekli 65W alternatifleri de olabilir farklı markalarda.

Eğer sabit masaüstü bir ürün kullanacaksanız daha uygun bir alternatif olabilir;

Kardeş para olsa cidden güzel ürünmüş ama sadece MacBook için istiyorum IPad'ı satacağım ona göre fişide versemmi vermesemmi kullanılırmı diye ama olmadığını anladım 129 TL'ye S-Link markasının çeviricisini almayı planlıyorum hem kendi adaptörünü kullanmış olacağım. S-LINK SL-WL09 Universal Türk Çevirici Priz Adaptör Siyah

Paylaştığınız çeviriciyi takarak kutudan çıkacak olan adaptörünüzü kullanabilirsiniz. Apple genellikle evrensel şebeke frekansı kullanır adaptörlerinde. Ama yine de ürün geldikten sonra adaptör üzerindeki frekans değerlerine bakıp öyle sipariş verin.

Paylaştığınız çeviriciyi takarak kutudan çıkacak olan adaptörünüzü kullanabilirsiniz. Apple genellikle evrensel şebeke frekansı kullanır adaptörlerinde. Ama yine de ürün geldikten sonra adaptör üzerindeki frekans değerlerine bakıp öyle sipariş verin.

Önerdiginiz uygun fiyatlı bir çevirici var mı?

Linkini paylaştığınız S-Link'i alabilirsiniz. Ürünleri Çin mallarına göre gayet kalitelidir. Ben Skross kullanıyorum yurtdışından almıştım ama arada 2 katı fiyat farkı vardır muhtemelen hiç gereği yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı