MacBook için mouse önerisi

Robin7

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler sevgili arkadaşlar. Mac'im için mouse arayışındayım. İki mouse arasında kararsız kaldım bunlar sırasıyla:
MX anywhere 3
Logitech MX Anywhere 3 Kompakt Performans Mouse'u ve.
Magic mouse 2

Sırasıyla artı yönlerinden bahsedecek olursak:
MX anywhere 3:
- 3 farklı cihaz arasında aynı anda geçiş yapabilme.
- Farklı cihazlar arasında sadece sürükle bırak yöntemiyle dosya transferi yapabiliyor olması.
- Birden fazla ekosistem ile uyumlu olması vs.

Magic mouse:
- Dokunmatik gibi bir yüzeye sahip olması. Bunun sayesinde tıpkı Trackped'te olduğu gibi birçok hareketi(2 parmak ile dokunulduğunda akıllı büyütme, sekmeler veya pencereler arası geçiş kolaylığı vs.) Yapabiliyor olmam. Ama bunlar sadece Apple ekosistemin de mevcut başka bir işletim sisteminde geçerli değil.

Kullanım amacıma gelecek olursak: Yazılım geliştirme ile uğraşıyorum ve ileride video editlemeyi düşünüyorum bunları göz önüne alarak bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler :)

Teşekkür ederim.
Umarım @SamedDX bu başlığa uğrayıp düşüncelerini paylaşır :)

Ergonomi konusunda Apple ekosistemindeki en kötü ürün magic mouse olabilir. Mouse çok alçakta kalıyor ve bir süre sonra bilek ağrısı yapabiliyor. Onun dışında dokunmatik kontroller iyi ama ergonomik olarak önermiyorum.

Logitech ise Apple ekosistemine gayet güzel ürünler üreten bir firma. Mesela iPad için kalemleri kılıfları var, Mac'ler için klavyeleri var vs... Vs... Yani yazılım desteği ve uyumluluk konusunda sıkıntı çekmezsin bence Logitech bu işler için daha iyi.

Ergonomi konusunda Apple ekosistemindeki en kötü ürün magic mouse olabilir. Mouse çok alçakta kalıyor ve bir süre sonra bilek ağrısı yapabiliyor. Onun dışında dokunmatik kontroller iyi ama ergonomik olarak önermiyorum.

Logitech ise Apple ekosistemine gayet güzel ürünler üreten bir firma. Mesela iPad için kalemleri kılıfları var, Mac'ler için klavyeleri var vs... Vs... Yani yazılım desteği ve uyumluluk konusunda sıkıntı çekmezsin bence Logitech bu işler için daha iyi.

Düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler.

Geri
Yukarı