MacBook klavyesine metin atama

caller

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba MacBook klavyesine metin atamak istiyorum, yani bir tuşa bastığımda o yazıyı kopyala yapıştır yapmasını istiyorum. Windows işletim siteminde bunu yapıyordum program kullanarak. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hiç kullanmadım ancak macOS üzerinde klavye kestirmeleri oluşturabiliyorsunuz.

"mrb" yazıcında otomatik "Merhaba"ya çeviriyor. Hatta şu an bende bu özellik açıkmış ve m r b yazmaya çalışırken her seferinde "Merhaba" yaptı tek tek harfleri yazıp öyle birleştirebildim.

"Metin Değişimleri" olarak geçiyor macOS 13 ile birlikte Sistem Tercihleri yerine Sistem Ayarlarına bırakıp her şeyin yeri yurdu kaydığı için X > Y > Z şeklinde nokta atışı yerini söylemiyorum

macOS 13 üzerindeki yeri; Sistem Ayarları > Klavye > Metin Değişimleri.

Bir sorum daha olacak, ben ilk defa Mac işletim sistemi kullanıyorum, mouse olarak MX Master 3S kullanıyorum. Klasörlere ve uygulamalara çoğu zaman çift sol tık yaptığımda açılmıyor, bu herkes de böyle mi yoksa benim bilgisayarımda mı? Sıkıntı var.

Bir sorum daha olacak, ben ilk defa Mac işletim sistemi kullanıyorum, mouse olarak MX Master 3S kullanıyorum. Klasörlere ve uygulamalara çoğu zaman çift sol tık yaptığımda açılmıyor, bu herkes de böyle mi yoksa benim bilgisayarımda mı? Sıkıntı var.

Sıfırladıktan sonra düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı