MacBook M.2 Pro 16 inç vs M3 Pro 14 inç

Qoblin

Centipat
Merhaba,
Apple MacBook M.2 Pro veya M3 Pro almayı düşünüyorum fakat Amazon'dan alacağım için fiyat aralıkları birbirine çok yakın. Hangisini neden seçilmeli yardımcı olur musunuz?

M.2 Pro 512 GB 16 inç 82.990TL

M.2 Pro 1 TB 14 inç 80.849TL

M3 Pro 512 GB 14 inç 75.999TL

M2 Pro bellek veriyolu daha iyi.

M3 Pro açık ara CPU’da daha iyi. M3 Pro’nun dinamik belleklemesi ve ışın izlemesi de var. M2 Pro’da bunlar yok. Ancak 3D çalışmıyorsan bunların bir önemi yok. 3D işin içinde profesyonel olarak olacaksa o zaman Max tarafına gidilmeli zaten Pro’da kurtarmaz.

Bu noktada M2 Pro ve M3 Pro fiyat farkına değmiyor. Zaten aynı zamanlarda OS destekleri bitecek. Ömürleri de aynı zaten.

16 GB yerine 18 GB RAM var. Fark eder mi? Farketmez. 32 olmadıktan sonra fark görülmez aynı

M3 Pro batarya verimliliği konusunda daha iyi ama zaten M2 Pro yeterince iyi. Hani fazladan yine vermeye bu konuda gerek yok. Tüm gün yeten bataryanın daha neresi daha verimli olacak?

Fiyatından dolayı M3 Pro alırdım bu bağlamda. 512 yeter. Kalan paraya harici bellek alınır. Ucuz olana gidilir kafası. 16 inç kasada Sub-Woofer var bu arada. Ses 14 inçten daha iyi.

Eğer büyük ekran gerekirse M2 Pro alıp GPU gücünü arttırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. Bende yeni konu açmak istemedim. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum.
Bende bir M2 Pro almayı düşünüyorum. Bana yeterli gelir mi ? Amacım; DVG proje okuma, standart iş kullanımı için ekran boyutu 13'' olması sorun olurmu? Yoksa 15'' mi alayım ?

Geri
Yukarı