MacBook M1 Air'de SQL nasıl kullanılır?

Kally

Kilopat
Dostlar merhaba, MacBook Air M1 üzerinde SQL indirip kullanmam gerekiyor araştırdım biraz ama sadece UTM ve Parallels uygulamalarını gördüm. UTM kullanmaya çalıştım fakat hem çözünürlük açısından küçük görünüyor hem de görüntü çok bozuk oldu. SQL kurulamaması da cabası. Parallels programı da çok pahalı geldi. Bunlar dışında önerdiğiniz bildiğiniz bir program var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
MySQL hem server olarak hem de Workbench olarak Native şekilde Apple Silicon'a zaten portlu. Ben kullanıyorum. Haricen JetBrains DataGrip kullanabilirsiniz. Öğrenciyseniz, öğrenci mail adresi ile bedava.

Ha yok illa MSSQL gerek derseniz onun da yolu var ama uzun. Eğer MySQL ya da DataGrip çözecekse işinizi hiç anlatmayayım.

VirtualBox'ın ARM sürümü vardı en son, ne durumda bilmiyorum.
O proje iptal edildi. Talep olmadı.

DB olarak "postgres" kullanabilirsin. command line uzerinden db yi kullanabilirsin. arayuz uzerinden kullanmak istersen de "pgadmin" indirerek db yi pgadmine baglayabilirsin. hepsi mac m1-m2 chipler ile uyumlu ve sorunsuz calisiyor. kendimde kullaniyorum. yine ek olarak daha light bir db istersen "sqlite" bakabilirsin

Ekstra olarak sanal windows kullanırken cihazım ısınmaya başlıyor ya da fm24 oynarken benim cihazımla alakalı bi durum mudur yoksa genel bi sorun mu air macbooklarda ?

Yeni konular

Geri
Yukarı