MacBook M1 şarjda kullanmak sağlıklı mı?

rutkayyy

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba ilk kez Mac aldım. MacBook Pro M1 kullanıyorum. Pil döngüm 45 de ve sürekli şarjda kullanmak mantıklı mı arada parallels üzerinden W11 kullanıyorum oyun falan oynuyorum. Şarjda kullanılınca pil döngüsü artıyor mu, bir yerde şarjda kullanınca gücü direkt prizden alır pile zararı olmaz diye okudum ama tam bilmiyorum. MacBook kullananlar nasıl kullanıyor merak ettim.

6-7 aylık cihazımın döngüsü 75 civarıydı, sürekli şarjda kullanan arada bataryayı sıfırlamak için şarjdan çıkaran bir arkadaşım vardı onun cihazı da bendekiyle aynı döngüdeydi fakat onun cihaz 2 senelikti. Kısacası döngü yine artar ama çok yavaş gerçekleşir.

Cihazı olabildiğince şarjda kullanmaya çalışın ama çok da kafaya takmayın. Bu cihazlar sizin hayat kalitenizi artırmak için. Canınız salonda yatarken bir şeyler izlemek istediğinde çekinmeyin.
Yaklaşık 1 yıllık cihaz 👇. Her gün +10 saat aktif kullanıyorum. Şarj süresinde bir kısalmadı olmadı diyebilirim.

1715841696910.png

Merhaba ilk kez Mac aldım. MacBook Pro M1 kullanıyorum. Pil döngüm 45 de ve sürekli şarjda kullanmak mantıklı mı arada parallels üzerinden W11 kullanıyorum oyun falan oynuyorum. Şarjda kullanılınca pil döngüsü artıyor mu, bir yerde şarjda kullanınca gücü direkt prizden alır pile zararı olmaz diye okudum ama tam bilmiyorum. MacBook kullananlar nasıl kullanıyor merak ettim.
Hocam maclerde bu tarz şeyleri hiç takmanıza gerek yok. Gerekirse suyunu çıkarın bir şey olmaz. 3 senedir macbook air kullanıyorum. Bir sene full monitöre bağlı kullandım. 100 döngü oldu. Pil performansı 12 saatten 11 saate düştü yaklaşık. Sonra iki senede 400 döngü kullandım (pili 10-12 saat giden bir laptop için neredeyse hor kullanmak oluyor bu).

3 sene oldu. 500 döngü yapmışım. Pil yine 10 saat gidiyor.

Geri
Yukarı