MacBook mu Matebook mu?

Bütçe
6000

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
6.000 bütçem var birkaç kod yazma film izleme blog yazma ve ara sıra CS, Valorant atmak için bir laptop arayışındayım oyun çok fazla oynamam günde 1 el atıp çıkarım 60FPS verse yeter düşüncesindeyim evimde 3070'li sistemim var ama taşımalık bir cihaz istiyorum sıklıkla dışarıda oluyorum. 6.000 ikinci el MacBook Pro 2015 bulunmakta. Benim bir arkadaşta kendi daha 2 ay kullandığı kılcal çiziği bile olmayan Matebook D15 i5'li modelini 6.000'e bırakıyor hangisi daha mantıklı olur benim için 4 sene götürse yeter kafasındayım.

4 sene götürsün istiyorsanız Huawei MateBook D15 i5 alın. Apple MacBook 2015 yazılımdan kaynaklı halen iyi çalışıyordur fakat 4 yıl daha sorunsuz götürmesi tahmin edilemez.

MacBook almanızı öneririm hocam. İleride de Apple Ekosistemi kurabilirseniz çok çok daha iyi olur. Çoğu işleriniz kolaylaşır gündelik olarak. MacBook alırsanız da M1 veya M2 alın derim. Intel almanızı çok önermem.

MacBook almanızı öneririm hocam. İleride de Apple Ekosistemi kurabilirseniz çok çok daha iyi olur. Çoğu işleriniz kolaylaşır gündelik olarak. MacBook alırsanız da M1 veya M2 alın derim. Intel almanızı çok önermem.
6.000 TL bütçe ile ya 2015 MacBook ya da i5 işlemcili MateBook alacağını belirtmiş. Konuyu okumadan yorum yapmayalım.

4 sene götürsün istiyorsanız Huawei Matebook D15 i5 alın. Apple MacBook 2015 yazılımdan kaynaklı halen iyi çalışıyordur fakat 4 yıl daha sorunsuz götürmesi tahmin edilemez.

Matebook alacağım büyük ihtinalle arkadaşım veriyor 6.000 i5 11.nesil 8/256 GB 22 ay garantisi devam ediyormuş fatura kutu hepsi duruyormuş çizik dahi yokmuş alınır mı? Bu fiyata sence? 256 beni tatmin eder hiç olmadı bende 256'lık SSD flash var onu kullanırım en kötü.

Matebook alacağım büyük ihtinalle arkadaşım veriyor 6.000 i5 11.nesil 8/256 GB 22 ay garantisi devam ediyormuş fatura kutu hepsi duruyormuş çizik dahi yokmuş alınır mı? Bu fiyata sence? 256 beni tatmin eder hiç olmadı bende 256'lık SSD flash var onu kullanırım en kötü.

Sıfır fiyatının 7.800 TL olduğu ve garantisi devam ettiği düşünüldüğünde fiyatı gayet iyi. Huawei MateBook serisinde RAM yükseltmesi lehimli olduğu için yapılamıyor, SSD yükseltmesi yapılabiliyor olmalı.

Sıfır fiyatının 7.800 TL olduğu ve garantisi devam ettiği düşünüldüğünde fiyatı gayet iyi. Huawei Matebook serisinde RAM yükseltmesi lehimli olduğu için yapılamıyor, SSD yükseltmesi yapılabiliyor olmalı.

8 bence yeterli olur yapacağım çok bir şey yok sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı