MacBook mu Windows mu?

Wcan

Decapat
Daha fazla  
Selam. Bu sene üniversiteye başlayacağım. YBS bölümü. Ve yazılımla ilgileneceğim. Ama hangi notebooku almam konusunda kararsız kaldım. Birkaç yerde MacBook kullanmanın arkadaşlar arasında projeler vs atarken zorluk çıkaracağını duymuştum. Ama pek bir bilgim yok açıkçası. Hangi tarafı neden seçmem gerektiğini anlatıp yardımcı olursanız sevinirim. Birkaç model önerisi de yapabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bu sene üniversiteye başlayacağım. YBS bölümü. Ve yazılımla ilgileneceğim. Ama hangi notebooku almam konusunda kararsız kaldım. Birkaç yerde MacBook kullanmanın arkadaşlar arasında projeler vs atarken zorluk çıkaracağını duymuştum. Ama pek bir bilgim yok açıkçası. Hangi tarafı neden seçmem gerektiğini anlatıp yardımcı olursanız sevinirim. Birkaç model önerisi de yapabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
Mac tarafında bir sorun yaşamazsınız. Proje dosyalarında da sıkıntı yaşamazsınız ikisinin de Dosya Yöneticisi aynı mantıkla çalışıyor. Sadece YBS'de nasıl olur bilemedim. Kullanacağınız programların Mac'te karşılığı var mı diye bakın. Eğer sadece yazılım var ise, program kullanılmayacak ise Macbook iyi bir platform. Öğrenci mailini de kullanarak birçok uygulamayı ücretsiz edinirsin.

Oyun oynamayı düşünüyorsanız MacBook almayı düşünmeyin bile benim arkadaşım aldı başı yandı Steam kütüphanesinin yarısı desteklenmiyor ayrıyeten MacOS'ta çok sorun çıkarıyor herhangi bir program kurmaya çalıştığı zaman sürekli ya MacOS'a uyumlu versiyonunu bulamıyor ya da indirdiğinde hata veriyor örneğin bir keresinde BlueStacks kurmaya çalışmıştı lakin bilgisayarın ekranı bir anda gitti ve açıldıktan 5 dakika sonra kendini yeniden başlatmaya başladı sorunun kaynağını başlangıçta bulamasada sonrasında BlueStacks'ten kaynaklı olduğunu anladı ve kaldırdı bana soracak olursanız hiç MacOS kullanmamış olsam da önermiyorum çevremden bu kadar şikayet aldıktan sonra geçmeyi düşünmek bile akıl kârı değil bence Windows'ta her türlü işinizi görmeye yetecektir

@sir_adaninsan Benim zaten oyun vb farklı işlerimi halledebileceğim bir bilgisayarım var. BlueStacks gibi programlarla da işim yok. Zaten onu indirmek bile saçma. Daha önce indirdim ve bilgisayarımdan zor silmiştim. Ama düşüneceğim tabi. Çoğu kişi yazılım vb işler ve güvenlik için kesinlikle Mac'i öneriyor.

Geri
Yukarı