MacBook Önerisi

weltschmerz0

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Home Office çalışıyorum ve masaüstü cihazı kullanıyordum fakat artık sürekli masa sandalyede oturmak yormaya başladı. Yeni telefon aldığımdan dolayı eski telefonum iPhone 8 Plus köşe de duruyordu, onu satıp üstüne bir miktar ekleyip bir MacBook almak istiyorum kullandığım programın Mac için sistem gereksinimlerine baktığımda 10.14 Mojave versiyon üstü ve MacBook Pro için ise 2010 üstü olarak belirtmiş sadece, bunun yanında Office programları kullanacağım Excel, Word gibi. Sık kullanmayacağım fakat en azından evde daraldığım da dışarı da çalışabileceğim şekilde 5-6 saat şarj süresinin gidebileceği hangi seriyi tercih etmeliyim. İkinci el bir cihaz düşünüyorum ve 7-8 bin maksimum olarak görüyorum, önerilerinize açığım şimdiden teşekkürler.

Son zamlardan sonra bulabilir misiniz bilmiyorum ama Air M1 8 GB RAM 256 GB SSD araştırın derim.

Son zamlardan sonra bulabilir misiniz bilmiyorum ama Air M1 8 GB RAM 256 GB SSD araştırın derim.

Biraz bakındım fakat 10.000 TL civarından başlıyor, bir tane ürün bulabildim. Letgo linki atmak serbest ise link atabilirim, 9.300 TL cihaz. Bunun yanında öğrenmek istediğim bir durum da M1 çipli Air 2020 8 GB RAM'li bir model ileride 16 GB olarak yükseltebiliyor muyum? Windows cihazlar gibi çift slot mu kullanılıyor acaba
Çok zor o fiyata bulması ama bulursa ve temizse yapışsın direkt :D

Evet ikinci el fiyatlarına da artış güzel bir şekilde ulaşmış, minimum 10 bin civarından başlıyor 🧐

Biraz bakındım fakat 10.000 TL civarından başlıyor, bir tane ürün bulabildim. Letgo linki atmak serbest ise link atabilirim, 9.300 TL cihaz. Bunun yanında öğrenmek istediğim bir durum da M1 çipli Air 2020 8 GB RAM'li bir model ileride 16 GB olarak yükseltebiliyor muyum? Windows cihazlar gibi çift slot mu kullanılıyor acaba

Evet ikinci el fiyatlarına da artış güzel bir şekilde ulaşmış, minimum 10 bin civarından başlıyor 🧐
Hayır, m1 sistemin kendisidir.Yani m1 yongasının içinde bir çok şey var ve buna bellekler de dahil yani onları yükseltemezsin.Aslında hiç bir şeyi yükseltemezsin bellekleri, hafızayı...

Bellekler yongaya lehimli.
Ekran Resmi 2021-12-04 15.32.16.png

Hayır, M1 sistemin kendisidir. Yani M1 yongasının içinde birçok şey var ve buna bellekler de dahil yani onları yükseltemezsin. Aslında hiçbir şeyi yükseltemezsin bellekleri, hafızayı...

Bellekler yongaya lehimli.
Eki Görüntüle 1232891

Bu durum da yükseltilebilir bir eski nesile bakmak mı mantıklı yoksa 8 GB RAM'li M1 çipli bir MacBook işimi uzun yıllar görecek midir?

Bu durum da yükseltilebilir bir eski nesile bakmak mı mantıklı yoksa 8 GB RAM'li M1 çipli bir MacBook işimi uzun yıllar görecek midir?

Eski nesillerin yükseltilebilir olduğunu nereden çıkardınız. İşte yükseltilebilir parçalara sahip olan MacBook modelleri:
  • MacBook Pro 13 inç (2012 öncesi)
  • MacBook Pro 15 inç (2012 öncesi)
  • MacBook Pro 17 inç (Tüm modeller)
  • MacBook Air (2017 Öncesi)

Yakın geçmişte çıkan MacBook'ların sadece içini açıp temizleyebilirsin. Yani eski nesliden kastın ne kadar eski. Bu durumda eski nesil almak mantıksız. Ben şu an 8 GB MacBook Air M1 cihazımda Xcode kullanıyorum, Logic kullanıyorum, iMovie kullanıyorum bir sıkıntı yaratığını görmedim tabii daha çok bellk daha iyi olur ama anlattığın kullanım şekli için 8 GB RAM yeterli olması gerekir. Mağzada MacBook Air'ı deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı