MacBook pil durumu şarj olmuyor ve şarj eksiliyor

Semih087

Decapat
Daha fazla  
MacBook Air M1 Monterey 12.1 kullanıyorum cihazda 6 gündür değişik bir durum var günde 1 sefer yapiyor bu işlemi şarj %100dolu iken %90a kadar yavaş yavaş düşüyor ve sonra tekrar şarj ediyor bu işlemi güç adaptörü takılıyken yapiyor güç kaynağı: Güç adaptörü pil durumu şarj olmuyor olarak gözüküyor bu sırada ve dikkatimi çeken nokta daha var bu işlemlerin başlandığı günden beri coconutbattery isimli programda pil kapasitesinin düştüğünü görüyorum %100'den %97.8e sonrada şu an %96.3 gozukuyor Apple pil sağlığı kisminda ise pil kapasitesi %100 pil sağlığı normal gozukuyor sizce sorun var mı nu normal mi sizin başınıza da bu şekilde bir olay geldi mi özellikle tecrübeli arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Resmi 2022-01-08 00.05.26.png

İyileştirilmiş Pil Şarjı, iyi bir şekilde çalışıyor. Ben çoğunlukla masada kullandığım için haftalardır %80'de kalmış durumda ve bu gayet iyi bir durum.

Eki Görüntüle 1263777

İyileştirilmiş pil şarjı, iyi bir şekilde çalışıyor. Ben çoğunlukla masada kullandığım için haftalardır %80'de kalmış durumda ve bu gayet iyi bir durum.

Bendeki durum böyle değil duraklatildi filan yazmıyor pul durumu: Şarj olmuyor yaziyor ve şimdi tam şarj et diye seçenek yok MacBook Air M1 Monterey kullanıyorum sizin cihazınızın modeli ve işletim sistemi sürümü nedir?

İyileştirilmiş pil şarjı açık ise normaldir. Kapatmamanız daha iyi olur. Sorun yok yani. Tabii açık olmadığı halde böyleyse bilemiyorum.
1641589814535.png

Adaptörde sıkıntı olabilir.

Adaptorde sıkıntı olsa hiç şarj etmemesi gerekmez mi usta her gün 1 sefer yapiyor mesela 12 de bilgisayarı acıyorum öğlen şarj %100o an 40 dk geçiyor ve şarj inmeye başlıyor taa ki %90a inene kadar sonra tekrar şarj olmaya başlıyor 100'e kadar ve o günün geri kalanında bir daha bu işlemi yapmıyor ertesi güne kadar sanki planlanmış gibi.

Bendeki durum böyle değil duraklatildi filan yazmıyor pul durumu: Şarj olmuyor yaziyor ve şimdi tam şarj et diye seçenek yok MacBook Air M1 Monterey kullanıyorum sizin cihazınızın modeli ve işletim sistemi sürümü nedir?
12.1 MacBook Air M1 kullanıyorum.
Dert etmeyin, hiçbir şekilde sorun yok. Optimize ederken bende de %91'de şarj olmuyor diyor ve öyle kalıyordu.

Apple'ın bu konuda açıklaması şöyle, aşağıda alıntılıyorum.
Pil sağlığı yönetimi etkinleştirildiğinde, Mac'inizin pil durumu menüsünde ara sıra "Şarj Olmuyor" ifadesini görebilirsiniz ve maksimum pil şarj düzeyi geçici olarak azalabilir. Bu normaldir ve pil sağlığı yönetiminin şarjı optimize etme şeklidir. Mac'iniz, kullanımınıza bağlı olarak yüzde 100 şarj olmaya devam eder.

İyileştirilmiş pil şarjı açık ise normaldir. Kapatmamanız daha iyi olur. Sorun yok yani. Tabii açık olmadığı halde böyleyse bilemiyorum.
Eki Görüntüle 1263779

İyileştirmis pil sarjiyla bunun alakasi yok usta açıkta kapalida denedik durum aynı iyilestirmis pil sarjinda benim bildiğim diğer arkadaşlarda olan %80e kadar şarj edip orada duraklatmasi olayi bendeki olay tamamen farkli %100e kadar kendi şarj ediyor sonra günde 1 kere %90a kadar sarji indirip tekrar tam şarj ediyor.

İyileştirmis pil sarjiyla bunun alakasi yok usta açıkta kapalida denedik durum aynı iyilestirmis pil sarjinda benim bildiğim diğer arkadaşlarda olan %80e kadar şarj edip orada duraklatmasi olayi bendeki olay tamamen farkli %100e kadar kendi şarj ediyor sonra günde 1 kere %90a kadar sarji indirip tekrar tam şarj ediyor.
@Oğuzhan T yukarıda açıklamış neden olduğunu.

12.1 MacBook Air M1 kullanıyorum.
Dert etmeyin, hiçbir şekilde sorun yok. Optimize ederken bende de %91'de şarj olmuyor diyor ve öyle kalıyordu.

Apple'ın bu konuda açıklaması şöyle, aşağıda alıntılıyorum.

Sizin durumu biliyorum bu ekran görüntüsü atmis oldugunuz sürüm 12.1 Monterey ise normal zaten her şey şarj etme beklemede diyor ve istersen şimdi tam şarj edebilirsin diyor bende neden öyle gözükmüyor tuhaf olan o bende pil şarj olmuyor yaziyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı