MacBook Pro 13 Şarj Adaptörü İçin Dönüştürücü Önerisi

Mahir ÖZTÜRK

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,

Birkaç hafta önce ABD'den MacBook Pro 13 2019 aldım ve normal olarak şarj adaptörü ABD priz standardına sahip.
Şu an ucuz dönüştürücü ile ABD standardından Türkiye standardına dönüştüren basit çeviricilerden kullanıyorum ama adaptör biraz ağır olduğundan pek sağlam durmuyor ve sağlıklı mı emin değilim.

Macbook şarj adaptörü dönüştürücüsü linkindeki ürünü almayı düşündüm ama ABD ve Türkiye standartları farklı olduğundan ötürü bir sıkıntı yaşar mıyım diye size sormak istedim.

Herkese merhabalar,

Birkaç hafta önce ABD'den MacBook Pro 13 2019 aldım ve normal olarak şarj adaptörü ABD priz standardına sahip.
Şu an ucuz dönüştürücü ile ABD standardından Türkiye standardına dönüştüren basit çeviricilerden kullanıyorum ama adaptör biraz ağır olduğundan pek sağlam durmuyor ve sağlıklı mı emin değilim.

Macbook şarj adaptörü dönüştürücüsü linkindeki ürünü almayı düşündüm ama ABD ve Türkiye standartları farklı olduğundan ötürü bir sıkıntı yaşar mıyım diye size sormak istedim.
Hayır zaten bu aparatın amacı birebir bahsettiğiniz durum. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aslında bakarsan protokolü uyduğundan şuan için fiyatı daha uygun ve geçici olarak şu ürünü sipariş verdim.
Bir deneyeceğim ve ardından macstorey'den veya Apple'ın kendi dönüştürücüsünü alacağım.
Şimdi fark ettim açık bir şekilde yazmadığımı.Macbook Pro 13 fiyatını sormuştum.

Aslında tahmin etmiştim ama herhalde yanlış anladım dedim. 😅
Ben öğrenci indirimini kullandım ve en düşük modelini yani base model denen modeli aldım ve 1200$ verdim ve yanında şu beats kulaklığı verdiler.
Öğrenci indirimini kullandığında yaklaşık 100$ indirim yapılıyor ve yanında ücretsiz bir beats kulaklığı veriyorlar.
Normalde Amerika'da bir ürün alırken vergisi kasaya gidince eklenir ve bu eyalete göre değişiyor %5 ila %10 arasında ama bazı eyaletlerde vergi olmuyor.
Ben vergi olmayan bir eyalette olduğum için sadece 1200$ verdim.

Aslında tahmin etmiştim ama herhalde yanlış anladım dedim. 😅
Ben öğrenci indirimini kullandım ve en düşük modelini yani base model denen modeli aldım ve 1200$ verdim ve yanında şu beats kulaklığı verdiler.
Öğrenci indirimini kullandığında yaklaşık 100$ indirim yapılıyor ve yanında ücretsiz bir beats kulaklığı veriyorlar.
Normalde Amerika'da bir ürün alırken vergisi kasaya gidince eklenir ve bu eyalete göre değişiyor %5 ila %10 arasında ama bazı eyaletlerde vergi olmuyor.
Ben vergi olmayan bir eyalette olduğum için sadece 1200$ verdim.
Teşekkür ederim.O öğrenci indirimi şuan Türkiye'de de var ancak ABD fiyatı daha uygun.Ben sizi Türkiye'Türkiye'de yaşıyorsunuz diye düşünüp kargoyla mı getirdiniz diye fiyata ne kadar yansıdı diye düşünmüştüm.Güle güle kullanın.Bu öğrenci indirimini iyi takip etmişsiniz çünkü o kulaklık çok iyi diye duydum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı