MacBook Pro 14 inç vs 16 inç

İki model arasında ciddi fiyat farkı var. Aradaki boyut farkı çok fark eder mi?

13 inç mba görmüştüm okulda resmen klavyeli tabletti. 15 İnç altı laptop kullanamam diyorsanız kesinlikle 16. Fakat bu Apple, küçük eklemelere 10-15 bin fark koymayı sever. Ben o farkı gördükten sonra sizin gibi afallamıştım. Paranız varsa ya da bekleyebilirseniz kesinlikle 16.

14 inç alıp ileride monitör alabilirsin hem 2.ekranın olmuş olur Type-C'den şarj oluyor hem görüntü aktarıyor.

Hocam 15 bin liralık farka bırakın 2 inçi firmalar 1TB + 32 yükseltmesi yaptırır genelde. Maalesef Apple bu. Dediğiniz gibi monitör almak daha mantıklı sırf 2 inçe 15k vermek yerine.

Ne için kullanacaksınız? Ben olsam 16" alırdım.

Video edit, render, web tasarımı.

13 inç mba görmüştüm okulda resmen klavyeli tabletti. 15 inç altı laptop kullanamam diyorsanız kesinlikle 16. fakat bu Apple, küçük eklemelere 10-15 bin fark koymayı sever. Ben o farkı gördükten sonra sizin gibi afallamıştım. Paranız varsa ya da bekleyebilirseniz kesinlikle 16.

Param ucu ucuna 16‘ya yetiyor ama o zaman standart modelini almak zorunda kalacağım. Beklersem de sürekli zam geldiği için hiç alamayacağım.

Video edit, render, web tasarımı.

Param ucu ucuna 16‘ya yetiyor ama o zaman standart modelini almak zorunda kalacağım. Beklersem de sürekli zam geldiği için hiç alamayacağım.

MacBook M.2 15 inç var aslında. İllaki Pro istiyorsanız M1 Pro'lara da bakabilirsiniz. Ayrıca edit render gibi işlerde oyuncu laptopları da bence iyi iş yapıyor.

Geri
Yukarı