Çözüldü MacBook Pro 17'' Windows 10 Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
evet başlangıçta görmedi. eğer sorunları çözecekse dönerim sıkıntı yok :)

evet başlangıçta görmedi. eğer sorunları çözecekse dönerim sıkıntı yok :)

3. Farklı alternatif yöntemi söyleyeyim... SSD'yi çıkar.. PC laptop bul ssd'yi laptopa tak, üzerine Windows 10 yükle, güncelleme yapma sürücüleri yükleme, sonra laptoptan sök Mac Book'a tak... Bu yöntem tutma ihtimali en yüksek yöntemdir. :) Denemekten zarar gelmez.

3. Farklı alternatif yöntemi söyleyeyim... SSD'yi çıkar.. PC laptop bul ssd'yi laptopa tak, üzerine Windows 10 yükle, güncelleme yapma sürücüleri yükleme, sonra laptoptan sök Mac Book'a tak... Bu yöntem tutma ihtimali en yüksek yöntemdir. :) Denemekten zarar gelmez.

aslında bu aklıma gelmişti ilk ama olur mu olmaz mı bilemedim. son olarak bunu da deneyeyim. içine bootcamp driverları da kurarım hatta.

Bu yöntem olur.. Rufusla yükle.. Çünkü Mac Book'ta entegre efi olduğundan doğal olarak rahat tanır SSD'yi.. "Sonuca ulaşırsan resimlerle paylaş, yöntemi anlat uygulayamayanlara örnek olsun"

Bu yöntem olur.. Rufusla yükle.. Çünkü Mac Book'ta entegre efi olduğundan doğal olarak rahat tanır SSD'yi.. "Sonuca ulaşırsan resimlerle paylaş, yöntemi anlat uygulayamayanlara örnek olsun"

tamamdır. bunu denemek birkaç günümü alacak sonucu mutlaka yazarım. çok teşekkürler şimdiden.

Merhaba.

MacBook Pro 17'' (2011 Sonu) cihazım var. Cihazda iki işletim sistemi kullanmak istiyorum. Superdrive iptal edip iki adet SSD taktım içine. Birine zaten El Capitan kurulu. Fakat diğerine ne yaptımsa Windows kuramadım.

Windows kuracağım SSD'ye ilk mac kurulumu yapılmıştı. Daha sonra, Terminal'den, Disk Utility'den, Windows kurulum ekranından defalarca formatlamama (fat32, exFat, guid/mbr) tüm kombinasyonları denememe rağmen hep aynı hatayı alıyorum.
Eki Görüntüle 118461

Komple Mac Os sildim, ilk işletim sistemi olarak Windows denedim olmadı.
BootCamp kullandım, iki farklı windows 10 denedim yine olmadı.

Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Bende mac kullanıcısıyım. Windows 10 2011 başı ve 2011 sonu macler için malesef uyumlu değil. 2012 ve sonrası icin uyumlu. Boot Camp ile Mac'inizde Windows 10 kullanma - Apple Destek buradan bakabilirsin.

Bende mac kullanıcısıyım. Windows 10 2011 başı ve 2011 sonu macler için malesef uyumlu değil. 2012 ve sonrası icin uyumlu. Boot Camp ile Mac'inizde Windows 10 kullanma - Apple Destek buradan bakabilirsin.

Israrla olmaz, listede yok diye geri bildirim veriyorsunuz fakat şuan bu satırları 17'' MacBook Pro 2011 sonu cihazıma kurduğum Windows 10 üzerinden yazıyorum. Olmaz diye bir şey yok yani.

Tek harddisk olsa dediğin doğru.. Bu Macbook Pro'da çift ssd var. Çalışma ihtimali yüksek..

Dediğin yöntemle çok kolay oldu :) 3 hafta uğraştım keşke ilk bu yöntemi deneseydim.

1. Windows 10 Pro 64bit Türkçe isosunu Microsoft Media Creation Tool ile resmi sitesinden indirdim.
2. Rufus ile 16gb usb belleğe isoyu göstererek otomatik ayarladığı şekilde bootable usb hazırladım
3. SSD'yi söküp normal bir pc kasaya bağladım.
4. Normal bir şekilde kuruluma başlayıp ilk yeniden başlatma kısmında ekrandan tam sinyal gittiğinde sistemi kapatıp ssdyi tekrar mac'e bağladım.

ve kaldığı yerden hiç hata vermeden devam etti :)

- touchpad çalışıyor, klayve türkçe q, ethernet çalışıyor, güncelleştirmeleri yükledi.
- wireless, ses, kamera ve çoklu dokunmatik touchpad'i tanıdı driver istedi.

şuan bootcamp destek yazılımını indiriyorum kalan driverları kurmak ve eksikleri gidermek için. bu kadar uzun sürmesinin sebebi, ücretsiz anakart değişim programına girmiştim. anakartı sıfırladılar. dün alabildim makineyi. yardımların ve en önemlisi önyargısız davrandığın için çok teşekkür ederim. daha ilk mesaj bu iş yapılamaz yönündeydi. halbuki benden daha eski cihazlar bile kullanıyor youtube'da videoları var.

@fatihgunes kurulum yapabilmene sevindim... Güle güle kullanman dileğiyle... :) Macwin10 wallpaper kullanmak isteyene. :)

Dosya Ekleri

• MgL3AM.jpg
    MgL3AM.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 259
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı