MacBook Pro 2009'da klavye çalışmıyor

Ayhan TAN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
MacBook Pro 2009 5.3 cihaza Mavericks yükledim. Bilgisayar açılırken ve şifre ekranında klavye çalışıyor bilgisayar açıldıktan sonra klavye işıkları yanıyor ama klavye çalışmıyor. Sistem tercihlerinden klavye t.anıtmaya çalıştım olmadı klavye farklı QWERTZ yani T Y harflerin yeri farklı ve
Option+R basmadan bilgisayar normal olarak açılmıyor

Bu bilgisayara El Capitan yüklenir mi? Aynı sorunlar orada da devam eder mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yüksek ihtimal yazılımsal bir sorundur, Kullandığınız macOS sürümünün macOS Recovery kullanarak temiz kurulum yapmayı deneyin. Eğer işe yaramazsa App Store'dan bilgisayarınızın desteklediği yeni macOS sürümüne geçmeyi deneyebilirsiniz.

El capitan yüklemeyi denedim kurulum sonuna yakın hata veriyor not sayfası çıkıyor başka hangi sürüm yüklitebilirim

Merhaba el capitan yüklenirken bu hatayı alıyorum Resim

CATALİNA yükledim klavye sorunsuz çalışıyor ama bir süre sonra bilgisayar kapanıyor.

Maverick yüklüyorum bilgisayar sorunsuz çalışıyor onda klavye ilk açılışta çalışıyor sonra klavye çalışmıyor

Bu bilgisayara engüncel hangi sürümü yükliyebilirim yardımlarınızı bekliyorum

Özellikleri
Macbook Pro A1286 2009 5.3

Yükleme tarihini 121819002011 yapıyorum
İnternet bağlantım kapalı
Burdan indirdiğim El capitan kurulum imajını win32image programı ile USB ye yazdırıyorum
Nerde hata yapıyorum

121819002011
121819002012 bu tarihle değiştirince el capitan sorunsuz yüklendi
Ama açılırken klavye çalışıyor açıldıktan sonra klavyeyi görmüyor
Normal klavyeler QWERTY
Bu bilgisayarın klavyesi QWERTZ
Klavyeyi değiştirsem olurmu

Dosya Ekleri

• 1671384939053..jpg
    1671384939053..jpg
    119,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
ayhan tan kardeş, boot camp olmadan windows 10'u nasıl yükledin ? tam olarak anlamadım da başka konuda yazdığın çözümü.. MAC pclere yeni geçtim 2009 mac pro. Windows'a geçmek istiyorum.. Lütfen cahile anlatır gibi anlatır mısın ?

ayhan tan kardeş, boot camp olmadan windows 10'u nasıl yükledin ? tam olarak anlamadım da başka konuda yazdığın çözümü.. MAC pclere yeni geçtim 2009 mac pro. Windows'a geçmek istiyorum.. Lütfen cahile anlatır gibi anlatır mısın ?

2011 Mbp format attık geçen gün, el capitan yükledik, hig sierra güncelleme ile çalışır hale getirdik, ancak enter tuşu, v, p gibi tuşlar çalışmıyor. Klavye değişmesi mi gerekli?

Geri
Yukarı