MacBook Pro 8 GB RAM yeterli mi?

Arkadaşlar merhabalar. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve front-end tarafına yoğunlaşmak istiyorum. MacBook Pro almaya karar verdim ve 16 GB'lık versiyonunu seçtiğimde 6-7 hafta gibi bir teslimat süresi görünüyor ve maalesef bu kadar bekleyemem. Sizce 8 GB RAM'li versiyonu benim için yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli, eğer acelesi varsa 8GB'lı al. İlerde yetkili Apple bayilerine gidip upgrade için bırakabilirsin cihazını.

Arkadaşlar merhabalar. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve front-end tarafına yoğunlaşmak istiyorum. MacBook Pro almaya karar verdim ve 16 GB'lık versiyonunu seçtiğimde 6-7 hafta gibi bir teslimat süresi görünüyor ve maalesef bu kadar bekleyemem. Sizce 8 GB RAM'li versiyonu benim için yeterli olur mu?
Bekleyemem demişsin, başka bir şansın yok gibi gözüküyor. Ayrıca Apple'da RAM, SSD, HDD takviyesi yapmak çok pahalı. 8 GB versiyonu alıp bir kaç video izleyerek kendin yükseltebilirsin. Technopat Youtube kanalında bununla ilgili bir rehber bulunmakta.

Macbook'ların yeni nesillerinde (ki bu birkaç nesil önceye dayanıyor) ram ve ssd değiştirmek mümkün değil çünkü hepsi anakarta lehimli. Konudaki arkadaşların yazdığı cevaplar neye dayanıyor anlamadım.

Macbook'ların yeni nesillerinde (ki bu birkaç nesil önceye dayanıyor) ram ve ssd değiştirmek mümkün değil çünkü hepsi anakarta lehimli. Konudaki arkadaşların yazdığı cevaplar neye dayanıyor anlamadım.
Biraz araştırdıktan sonra fark ettim, haklısınız. Eski bir Macbook alırsanız önceki attığım rehbere uyarak yükseltme yapabilirsiniz. Yurtdışında bu videodaki teknikleri kullanarak lehimli çipi değiştirtebilirsiniz fakat çok uğraşlı olacaktır.

@Torik61 bahsettiğiniz türden çip değişimleri iPhone'lar üzerinde uygulanıyordu Türkiye'de. Macbook için yapan var mı bilmiyorum ama sıfır ürün için yapmayı bırakın, eski bir ürün için bile yapmak riskli ve profesyonel bir kullanım gerektirir.

Bence fazlasıyla yeterli. En azından bana yetiyor.

Tecrübe paylaşımınız için teşekkürler.

Biraz araştırdıktan sonra fark ettim, haklısınız. Eski bir MacBook alırsanız önceki attığım rehbere uyarak yükseltme yapabilirsiniz. Yurtdışında bu videodaki teknikleri kullanarak lehimli çipi değiştirtebilirsiniz fakat çok uğraşlı olacaktır.

Evet bu videoyu incelemiştim ancak @Sociologist'e katılıyorum. Gerçekten profesyonel bir işçilik gerekiyor kaldı ki bir bilgisayara bu kadar para verdikten sonra bu riski göze alamam😂.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı