MacBook Pro disk değişimi sonrası kurulum yapılamıyor

QyWolia

Hectopat
Daha fazla  
Selam iyi Sosyaller,

Elimde MacBook Pro A1502 mid 2014 model bir laptop var. Orijinal diski yerine aparat ile 256 GB NVMe SSD değişimi yaptım fakat kurulum yapamıyorum. İnternet ile kurmayı denedim, başta sorun yok gibi ilk aşamayı geçiyor ardından Apple logosu geliyor hatta bir kısma kadar yükleniyor fakat sonrasında üstünde soru işareti olan bir klasör ikonu çıkıyor. CMD+alt+r ve CMD+r kısayollarını denedim fakat az önceki klasör ikonu çıkıyor kurmayı deneyince. Bir de alt kısayolu var fakat onda da ınternet recovery seçeneği çıkıyor sadece(Apple'ın sitesinden indirdiğim High Sierra DMG ile transmac üzerinden boot flash hazırlayıp taktığım zaman bile). Şimdi Technopat'tan bulduğum Big Sur DMG dosyasını indiriyorum onu kurmayı deneyeceğim. Yanlış yaptığım bir nokta var mı? Ya da yine başarısız olursa ne yapmalıyım?

Yanlış yapmıyorsunuz. Ben de yıllar önce benzer şeyleri yaşayıp dmg ile kurmuştum en sonunda. Muhtemelen olacaktır:)
Dmg tam inecekken MediaFire hata verdi indirmeyi tekrar başlattım sabah deneyeceğim muhtemelen.

Hocam diski görmüyor sanırım Big Sur indirip denedim ama Your computer restarted because of a problem hatası veriyor. Başka Nvme aparatıyla denedim yine olmadı.

Son düzenleme:
Disk izlencesine girdiğiniz zaman orada Görüntü>Tüm Aygıtları Göster dediğiniz zaman diski görüyor mu? Görüyorsa oradan diski silip Apfs formatında biçimlendirebilirsiniz

Disk izlencesine girdiğiniz zaman orada görüntü>tüm aygıtları göster dediğiniz zaman diski görüyor mu? Görüyorsa oradan diski silip APFS formatında biçimlendirebilirsiniz

Görmüyor hocam. Elimde mevcut bir SSD var ona kurdum çalıştı açıldı da ama biraz sıkıntılı bir disk güvenemiyorum. SK Hynix marka ikisi de. Hikvision SSD denedim onda da görmedi.

Görmüyor hocam. Elimde mevcut bir SSD var ona kurdum çalıştı açıldı da ama biraz sıkıntılı bir disk güvenemiyorum. SK Hynix marka ikisi de. Hikvision SSD denedim onda da görmedi.
İlginç hocam. Diski windows bir pc’ye takma şansınız varsa belki orada görür ve biçimlendirip sonra macbook’a takabilirsiniz.

İlginç hocam. Diski windows bir pc’ye takma şansınız varsa belki orada görür ve biçimlendirip sonra macbook’a takabilirsiniz.
Onu ilk başta denedim zaten şimdi disk izlencesinden MacOs için olan dosya biçimine formatladım onu deneyeceğim.

Yine olmadı hocam. Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı