MacBook Pro 2015 klavyesi arızalı şekilde nasıl kurulum yapılır?

gamercat05tr

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki bu arıza logosunu veren bir MacBook almıştım arızalı, içinde SSD'si yoktu bende bu arızalı cihazı aldım ardından cihaza bir SSD dönüştürücü aparatı ve bir SSD aldım. Oturtturdum cihazı komand ve r tuşları ile format ekranına sokmaya çalıştım fakat olmadı. Sonra yaklaşık 300-400 denemenin sonunda en sonunda format ekranına girdi ve bu sırada cihazın batarya soketini sürekli tak sök yapmak zorunda kalıyordum çünkü bu cihaz bu ekrana girdikten sonra hiçbir şekilde kapanmıyordu. Bataryayı tekrar takıp şarja bağladığımda da otomatik açılıp gene döngü tekrar ediyordu. Burası da ayrı bir detay ve o format ekranına girdiğinde Wi-Fi'den kaynaklı bir hata verdi ve o sırada şifreyi yazmaya çalışırken her tuş algılamıyordu. Kısacası bile laptopun büyük ihtimal klavyesi bozuk yeni klavye almadan SSD'yi bilgisayarıma bağlayıp herhangi bir farklı yazılım ile veya da direkt ya da herhangi farklı bir şekilde cihazımı herhangi bir macOS sürümünü atıp bilgisayar üzerine geçtikten sonra kurulumun oradan gerçekleştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Lüt fen yardımcı olun cihazı elimde patlamış olur yoksa. Cihaz: MacBook Pro 2015.

macos-startup-screen-disk-unavailable.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı