MacBook Pro ekran koruyucu ekrana zarar verir mi?

Mustafren

Femtopat
Daha fazla  
Dostlara merhaba, yakın zamanda bir MacBook Pro aldım ve ekran çizilmesin diye direkt ekran koruyucusu taktım. Fakat şu an kafama ekrana zarar verebileceği takıldı. Bildiğim kadarıyla MacBook ekranlarının üstünde parlamayı engellemesi için bir katman var. Ekran koruyucu ilerleyen zamanlarda bir sorun oluşturur mu? Daha önce yaşayan ya da bilen biri var mı? Teşekkürler şimdiden yardımcı olduğunuz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlara merhaba, yakın zamanda bir MacBook Pro aldım ve ekran çizilmesin diye direkt ekran koruyucusu taktım. Fakat şu an kafama ekrana zarar verebileceği takıldı. Bildiğim kadarıyla MacBook ekranlarının üstünde parlamayı engellemesi için bir katman var. Ekran koruyucu ilerleyen zamanlarda bir sorun oluşturur mu? Daha önce yaşayan ya da bilen biri var mı? Teşekkürler şimdiden yardımcı olduğunuz için.
Sanmam.

Ekrana bir zarar vermez de görüntü kalitesine etki ediyor ekran koruyucular. Bir dizüstü bilgisayarın ekranına bir şey olma ihtimali oldukça düşük, bence gereksiz bir eklenti.

Kaliteli bir marka ise sorun çıkartmaz herhalde

Kaliteli bir marka ise sorun çıkartmaz herhalde
İnternette satılan standart bir koruyucuydu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir videoya denk geldim, biraz korkmadım değil :D

Ekrana bir zarar vermez de görüntü kalitesine etki ediyor ekran koruyucular. Bir dizüstü bilgisayarın ekranına bir şey olma ihtimali oldukça düşük, bence gereksiz bir eklenti.
Çok fazla cihazımı üstündeki tozu silmeye çalışırken çizdim. Genelde tozlar kolayca çizebiliyor.

LCD silmek için kitler satılıyor. Hafif toz alma fırçası sonrası, solüsyon ve bez ile silince hiçbir şey olmaz. Metal kesimi yapılan bir yerde falan olmak lazım herhalde böyle bir şey için.

Bu arada video da sahte geldi bana.

LCD silmek için kitler satılıyor. Hafif toz alma fırçası sonrası, solüsyon ve bez ile silince hiçbir şey olmaz. Metal kesimi yapılan bir yerde falan olmak lazım herhalde böyle bir şey için.

Bu arada video da sahte geldi bana.
Umarım video sahtedir çünkü eve gidip çıkartacağım ekran koruyucuyu, uzun vadede cihazıma zarar vermek istemiyorum.

Bir şey olma ihtimali oldukça zayıf geliyor bana. Sitesinde de ekranda mat kaplama olduğuna dair bir şey göremedim. Yine de emin olma adına Apple destek kısmına sormak iyi olur. Riske girmeye gerek yok.

Geri
Yukarı