MacBook Pro için USB Hub önerisi

blenxi

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Geçen hafta aldığımız MacBook Pro için eksik malzemeleri toplamaya başladım. Malum Mac'lerde USB Type-C bağlantı olduğu için Logitech'in Bluetooth'lu mouselarından aldım. Şimdi en acil olan ihtiyaç dönüştürücü / USB Hub. Orijinal almak istiyorum fakat kalite ve hızlarında diğer markalarla muazzam farklılıklar olmadığını araştırmalar sonucu öğrendim. Zaten Apple'ın bir Hub'ı 500 küsur lira, bir de tekli dönüştürücü alsan toplam 800-900 liraları buluyor, bu kadar bütçe ayırmam mümkün değil. Türkiye'de satılan markalardan Xiaomi ve Kingston, yurt dışındakilerden de ugreen öneriliyor genelde. Fiyatına göre Aliexpress, gearbest ya da Amazon'dan sipariş verebilirim. Tabi zamandan ötürü Türkiye'den almak tercihim.

Şu an sadece harici diskler, flash bellekler ve telefon için istiyorum. İleride televizyona bağlamak için de HDMI - Display Port'lu alabilirim. Makul fiyatlı her türlü marka, model önerinize açığım. Teşekkürler.

Ugreen aldık, şu an bir problem yok gibi. Henüz tam kullanamadık tabii, bir problem olursa ilerleyen zamanlarda yazarım.

Ugreen aldık, şu an bir problem yok gibi. Henüz tam kullanamadık tabii, bir problem olursa ilerleyen zamanlarda yazarım.
Merhaba, ben de usb hub arayışındayım ve izninle birkaç sorum var.Ürün tam oturuyor mu, hala memnun musunuz ve herhangi bir ısınma, wifi gibi sorunu bulunuyor mu?

Merhaba, ben de USB Hub arayışındayım ve izninle birkaç sorum var. Ürün tam oturuyor mu, hala memnun musunuz ve herhangi bir ısınma, Wi-Fi gibi sorunu bulunuyor mu?

Merhaba. Üründen memnunuz, bir problem yaşamadık henüz. 10-12 saat aralıksız kullandığımız oldu ancak ısınma ya da Wi-Fi kopması gibi bir durumla karşılaşmadım. Kablolu olan modellerini öneririm, diğer direkt takılanlara pek bakmayın. Ben hdı bağlantılı olanını almıştım televizyon için.

Merhaba. Üründen memnunuz, bir problem yaşamadık henüz. 10-12 saat aralıksız kullandığımız oldu ancak ısınma ya da Wi-Fi kopması gibi bir durumla karşılaşmadım. Kablolu olan modellerini öneririm, diğer direkt takılanlara pek bakmayın. Ben hdı bağlantılı olanını almıştım televizyon için.
Direkt takılanları neden önermiyorsunuz?

Direkt takılanları neden önermiyorsunuz?

Denemedim ancak araştırma sonucu edindiğim bilgiye göre Wi-Fi kopması bu modellerde oluyor. Benim tercih etmeme sebebim kaba durması ve herhangi bir darbe anında (alttan ya da üstten) Mac'te veya USB'nin uç kısımlarında zamanla kırılma olma ihtimaliydi. Normal USB'de bunu yaşadım, USB'nin ucu laptopın içerisinde kaldı. Kablolu modelleri tercih edin, çok daha pratik ve kolay.

Denemedim ancak araştırma sonucu edindiğim bilgiye göre Wi-Fi kopması bu modellerde oluyor. Benim tercih etmeme sebebim kaba durması ve herhangi bir darbe anında (alttan ya da üstten) Mac'te veya USB'nin uç kısımlarında zamanla kırılma olma ihtimaliydi. Normal USB'de bunu yaşadım, USB'nin ucu laptopın içerisinde kaldı. Kablolu modelleri tercih edin, çok daha pratik ve kolay.
Geçmiş olsun ilk defa duyuyorum fena durummuş.O zaman kablosuz modelleri direkt eledim, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı