MacBook Pro M.2 13.3 oyuna girildiği zaman tüm sesler kalınlaşıyor

Mert_46

Hectopat
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD
Ekran kartı
APPLE M2
İşlemci
M2
Selam arkadaşlar, League of Legends oynuyorum MacBook cihazımda ancak oyuna girdiğim andan itibaren bilgisayardaki bütün sesler kalınlaşmaya başlıyor YouTube'dan açtığım ses, Spotify'dan açtığım şarkı veyahut Discord'dan konuştuğum arkadaşımın sesi bunların hepsi daha kalın bir sesle bana iletiliyor. Buna çözüm olarak bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor fakat daha farklı bir çözüm yolu olmalı her oyun oynadığımda bilgisayarı yeniden başlatmak istemiyorum.

MacOS Ventura 13.2.1

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, League of Legends oynuyorum MacBook cihazımda ancak oyuna girdiğim andan itibaren bilgisayardaki bütün sesler kalınlaşmaya başlıyor YouTube'dan açtığım ses, Spotify'dan açtığım şarkı veyahut Discord'dan konuştuğum arkadaşımın sesi bunların hepsi daha kalın bir sesle bana iletiliyor. Buna çözüm olarak bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor fakat daha farklı bir çözüm yolu olmalı her oyun oynadığımda bilgisayarı yeniden başlatmak istemiyorum.

MacOS Ventura 13.2.1
SES/MDI ayarlarında biçim ayarı var. Eskiden bende de oyuna girdiğimde 44.100Hz'e düşüyordu ve tekrar 48.000Hz'e alınca eski haline dönüyordu. Kolay gelsin, iyi forumlar!

Ekran Resmi 2023-02-26 14.18.55.png

Bende kulaklık olmasa da oluyor garip bir şekilde JBL Tune 510BT modelinde de aynı sorunu yaşıyorum MacBook'un kendi hoparlöründe de. :D
Hocam sanırım JBL 500 serisinde direkt kronik bir sorun var. Hackintosh'ta kullanıyorum ses kesintileri yaşadım. MacBook Pro 2020 M1'de denedim ses sorunları yaşadım. MacBook Air 2015'te kullandım yine kurtulamadım.

Geri
Yukarı