MacBook Pro M.2 Pro 14 pil sağlığı nasıl korunur?

güneş66

Centipat
Daha fazla  
Merhaba elimde 2023 model MacBook Pro M.2 Pro 14 ınc olan model var. İkini el aldım. Çok az kullanmış sahibi. 1 yıl içinde 30 40 defa açmışımdır falan dedi. Pil döngüsü de kanıtlıyor. 35 döngüde fakat önceki MacBooklarımdan da bana bir tik kaldı. Şarjda mı kullanmam gerek masa başı çalışırken pil sağlığını öldürmemek adına yoksa pilde mi? Çok fazla laf dönüyor kafam karışı. Ve normal kullanım dışı soru soruyorum: Monitör takıcağımız zaman da mı HDMI, şarj ile kullanalım?

Merhaba elimde 2023 model MacBook Pro M.2 Pro 14 ınc olan model var. İkini el aldım. Çok az kullanmış sahibi. 1 yıl içinde 30 40 defa açmışımdır falan dedi. Pil döngüsü de kanıtlıyor. 35 döngüde fakat önceki macbooklarımdan da bana bir tik kaldı. Şarjda mı kullanmam gerek masa başı çalışırken pil sağlığını öldürmemek adına yoksa pilde mi? Çok fazla laf dönüyor kafam karışı. Ve normal kullanım dışı soru soruyorum: Monitör takıcağımız zaman da mı HDMI, şarj ile kullanalım?

Şarj aletine rahat erişimin olan her yerde şarjda kullan.
Şarjda kullanacaksan bu uygulamayı kullanmayı unutma.
Tabii sürekli şarjda da kullanma masaüstü bilgisayar değil sonuçta bunlar. İki haftada bir mutlaka %20 seviyelerine düşsün bilgisayar. %20'nin altına düşürmemeye çalış en büyük hasarı o veriyor. Monitör bağlayacaksan da şarjda dursun.

Şarj aletine rahat erişimin olan her yerde şarjda kullan.
Şarjda kullanacaksan bu uygulamayı kullanmayı unutma.
Tabii sürekli şarjda da kullanma masaüstü bilgisayar değil sonuçta bunlar. İki haftada bir mutlaka %20 seviyelerine düşsün bilgisayar. %20'nin altına düşürmemeye çalış en büyük hasarı o veriyor. Monitör bağlayacaksan da şarjda dursun.
Bu uygulamayı yabancı forumlarda araştırmıştım geçen senelerde bunu pek öneride bulunmadılar.

Geri
Yukarı