MacBook Pro M1 Pro eksi yönü var mı?

Halid Ziya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bu ürünü almaya karar verdim.
Oyun kısmından vazgeçtim, Autocad, Solidworks, Blender, Simplify3D, Cura gibi programlar kullanıyorum.
Kronik bir sorun ya da önemli bir eksi yönü var mı? Kullanan ya da bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bu ürünü almaya karar verdim.
Oyun kısmından vazgeçtim, AutoCAD, SolidWorks, Blender, Simplify3D, Cura gibi programlar kullanıyorum.
Kronik bir sorun ya da önemli bir eksi yönü var mı? Kullanan ya da bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Solid works yok bu bir eksi tabii ki. Sadece paralells ile kullanılabiliyor oda paralı yine.

Şu an aynı cihazın Silver renginden yazıyorum. Çok memnunum. Windows'tan sonra rahatlattı. Mac sorunları denmiş yukarıda. İşletim sisteminin bir sorunu yok. Mac sorunundan kasıt oyun performansı vesaire ise bu cihazların oyun odaklı olmadığını bilmekte fayda var. Minecraft gibi çok ağır olmayan oyunlarda yağ gibi akıyor zaten. Blender'da da şöyle bir sorun var, Blender NVIDIA CUDA ile optimize. Silikon (ARM) işlemcilerde Windows bilgisayarlarda çalıştığı gibi çalışamayabiliyor bazı senaryolarda (Bu sadece macOS için değil, AMD GPU'lar için de geçerli.) ama ben gayet memnunum performansından. Diğer programlarda hiçbir sorun yaşamazsınız zaten.

Not: SolidWorks ARM desteklemiyor. @OnlyX'in de dediği gibi Parallels Desktop şart.

Şu an aynı cihazın Silver renginden yazıyorum. Çok memnunum. Windows'tan sonra rahatlattı. Mac sorunları denmiş yukarıda. İşletim sisteminin bir sorunu yok. Mac sorunundan kasıt oyun performansı vesaire ise bu cihazların oyun odaklı olmadığını bilmekte fayda var. Minecraft gibi çok ağır olmayan oyunlarda yağ gibi akıyor zaten. Blender'da da şöyle bir sorun var, Blender NVIDIA CUDA ile optimize. Silikon (ARM) işlemcilerde Windows bilgisayarlarda çalıştığı gibi çalışamayabiliyor bazı senaryolarda (Bu sadece macOS için değil, AMD GPU'lar için de geçerli.) ama ben gayet memnunum performansından. Diğer programlarda hiçbir sorun yaşamazsınız zaten.
Mac sorunlarından kastım o değil. Programlar pahalı vs. gibi şeyler.

Mac sorunlarından kastım o değil. Programlar pahalı vs. gibi şeyler.

Pahalılığı işlevine göre değişir. Ben yazılım geliştirmek için kullanıyorum çoğunlukla. Haliyle hiçbir şeye para ödemiyorum. Xcode nimet. Mac'te pahalı olan programlar %90 ihtimalle Windows'ta da pahalı. Bir uygulamayı almadan önce App Store'a bakmakta fayda var. Orada daha ucuza alabiliyorsunuz eğer varsa.

Şu an aynı cihazın Silver renginden yazıyorum. Çok memnunum. Windows'tan sonra rahatlattı. Mac sorunları denmiş yukarıda. İşletim sisteminin bir sorunu yok. Mac sorunundan kasıt oyun performansı vesaire ise bu cihazların oyun odaklı olmadığını bilmekte fayda var. Minecraft gibi çok ağır olmayan oyunlarda yağ gibi akıyor zaten. Blender'da da şöyle bir sorun var, Blender NVIDIA CUDA ile optimize. Silikon (ARM) işlemcilerde Windows bilgisayarlarda çalıştığı gibi çalışamayabiliyor bazı senaryolarda (bu sadece macOS için değil, AMD GPU'lar için de geçerli.) Ama ben gayet memnunum performansından. Diğer programlarda hiçbir sorun yaşamazsınız zaten.

Not: SolidWorks ARM desteklemiyor. @OnlyX'in de dediği gibi Parallels Desktop şart.

Silver rengini aldım yanlışlıkla kutulu bir şekilde içerde duruyor henüz açmadım, koyu renk istiyordum bunu seçmişim rengini fark etmeden, şirket adına aldığım için renk değişim yapmaları için iade faturası flan kesmem lazımmış çok uzun iş diye uğraşmadım bende.

Silver rengini aldım yanlışlıkla kutulu bir şekilde içerde duruyor henüz açmadım, koyu renk istiyordum bunu seçmişim rengini fark etmeden, şirket adına aldığım için renk değişim yapmaları için iade faturası flan kesmem lazımmış çok uzun iş diye uğraşmadım bende.

Silver, Space Grey'e göre %2 daha performanslı çalışıyor. Garip ama gerçek :)

Geri
Yukarı