MacBook Pro M1 Pro vs MacBook Pro M2

mert59950

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
MacBook almak istiyorum ilk baş M2 16 GB RAM modellerine bakıyordum sonra ise MacBook Pro M1 Pro 1 TB SSD ve 16 GB RAM modelini gördüm ve aralarında 6 bin TL gibi bir fark var, M1 Pro daha pahalı.
Hangisini tercih etmeliyim uzun vade kullanacağım yazılım ile ilgileniyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
MacBook almak istiyorum ilk baş M2 16 GB RAM modellerine bakıyordum sonra ise MacBook Pro M1 Pro 1 TB SSD ve 16 GB RAM modelini gördüm ve aralarında 6 bin TL gibi bir fark var, M1 Pro daha pahalı.
Hangisini tercih etmeliyim uzun vade kullanacağım yazılım ile ilgileniyorum, şimdiden teşekkürler.

Pek anlamam Mac serisinden de M2, M1'e gore daha guncel degil mi?

Arkadaşlar merhaba,
M1 Pro çoklu çekirdek performansı ile çok önde götürüyor. Bu sebeple render ya da müzik yapımı gibi işlemciyi sürekli yoracak, etinden sütünden yararlanacak işlemlerde M1 Pro daha mantıklı bir seçim.

Sadece ekran için 6000 TL fark vermeye değer, performans olarak M1 Pro çok daha üstün.

M1 Pro çoklu çekirdek performansı ile çok önde götürüyor. Bu sebeple render ya da müzik yapımı gibi işlemciyi sürekli yoracak, etinden sütünden yararlanacak işlemlerde M1 Pro daha mantıklı bir seçim.
Kesinlikle ama tek çekirdekte m2

Ama yazılım için m2 nindaha mantıklı olacağını düşünüyorum hem daha iyi bir ekran uzun saatler kod yazacaksınız hem de daha güncel bir cihaz

Kesinlikle ama tek çekirdekte m2

Ama yazılım için m2 nindaha mantıklı olacağını düşünüyorum hem daha iyi bir ekran uzun saatler kod yazacaksınız hem de daha güncel bir cihaz
Düz M2'deki ekran LCD 500 nit. M1 Pro'daki ekran miniLED HDR 1600 nit. M2 nasıl daha iyi bir ekrana sahip olabilir?

Arkadaşlar merhaba,

Pro yerine Air M.2 alabilirsiniz ekran vs. gibi özelikler daha iyi ve yeni bir MacBook

Buradan alabilirsiniz eğer öğrenciyseniz iyi indirim yapıyorlar güvenilirdir.

Kesinlikle M1 Pro, tüm modeller ve boyutlar elimden geçti. Ekranı daha büyük ve işlemcisi çok daha hızlı.

M1 Pro almayacaksanız Air bakın derim. Sistem yöneticisi olarak M1 Pro 14” kullanıyorum, bunun dışında Mac alırsam Air M.2 alırım hafifliğinden dolayı. M1 Pro'da bile en son fan açtığı zamanı hatırlamıyorken fansız Air modeli de gayet yeterli soğutmaya sahip.

Ekran büyük isterseniz 512 GB 16” M1 Pro da olabilir. Bizim şirkette 512 GB veriyoruz genelde ve yer sıkıntısı çekeni görmedim.

Bu arada Pozitif Teknoloji(pt.com.tr) sitesinden daha uyguna alabilirsiniz.

Geri
Yukarı