Macbook Pro M1 Unity performansı nasıl?

Can Deger

Femtopat
Daha fazla  
Unity 3D kullanan illaki vardir performans nasıl? 2022.3.13F1 kullanıyorum versiyon olarak. Baska bir versiyona mi gecmem lazim. Editor modundayken FPS degeri cok dusuk. Nedense rahat degil anlamadim gitti.

Mac M serisi işlemciler Apple'ın tablolarda gösterdiği gibi üst düzey GeForce ekran kartlarına denk bir performans sunmuyor. Genellikle en fazla orta seviye GPU performansındalar.

Genel olarak bu cihazlarda Unity ya da başka oyun geliştirmeleri pek verimli değil, güçlü işlemci ve ekran kartına sahip Windows PC'ler kullanmanız daha iyi olacaktır.

Ekran kartsız üründen ne bekliyorsunuz?
Baktim reviewlara gordum adam gibi calisiyor gayette iyi calisiyor. Nedenini merak ettim. Benim gibi kullananlara actim konuyu. Aslinda cok bir yuk altinada koymuyorum ama dogru diyorsunuz tabikide Windows daha iyi. Benim PC'nin PSU'u bozulunca buna donmek zorunda kaldim suan icin.

Mac M serisi işlemciler Apple'ın tablolarda gösterdiği gibi üst düzey GeForce ekran kartlarına denk bir performans sunmuyor. Genellikle en fazla orta seviye GPU performansındalar.

Genel olarak bu cihazlarda Unity ya da başka oyun geliştirmeleri pek verimli değil, güçlü işlemci ve ekran kartına sahip Windows PC'ler kullanmanız daha iyi olacaktır.
Valla kesinlikle katiliyorum Windows cok daha iyi ama Mac'te sessiz ve asiri kullanisli. Sahsen benim PC gereksiz ses kirliligi:) Insan ancak kapatinca farkina variyor. Buarada su Technopat'ta ilk defa size denk geldim. Yaptiginiz videolarin devamini diler ve size guzel bir sene diliyorum.

Kesinlikle Mac sessizliği konusuna katılıyorum, çok güzel cihazlar. Alışınca tekrar fanlı bir sisteme ya da sesli bir sisteme dönüş zor, ancak ben de yıllarca Windows+Mac birlikte kullandım, performans gereksinimi hep PC'ye yönlendirdi, yol buraya çıktı benim için.

Daha işlevsel bir tavsiye görürsem konuya dönüp yazmaya çalışacağım bu arada, PC al geç demek değil mesele, bir çözüm bulmak, ancak şu an için göremedim. Size de güzel bir sene diliyorum :)

Kesinlikle Mac sessizliği konusuna katılıyorum, çok güzel cihazlar. Alışınca tekrar fanlı bir sisteme ya da sesli bir sisteme dönüş zor, ancak ben de yıllarca Windows+Mac birlikte kullandım, performans gereksinimi hep PC'ye yönlendirdi, yol buraya çıktı benim için.

Daha işlevsel bir tavsiye görürsem konuya dönüp yazmaya çalışacağım bu arada, PC al geç demek değil mesele, bir çözüm bulmak, ancak şu an için göremedim. Size de güzel bir sene diliyorum :)
Cok tesekkur ederim. Windows'u seven biri olarak o FPS dustugu anda insan cildiriyor :) Macbook'unda eksisi bu oldu benim icin ama yinede o PC'yi acmiyorum sessizlik pirlanta gibi oluyor. Bazen Switch'de 30 FPS oyun oynuyormus gibi hissediyorum ama sorun yok, WoW Classic bile 120 FPS artik MBP'larda :D Gerci bu banada yazabilir, Assetleri daha iyi optimize edebilirim diye dusunuyorum. Ek olarak, konu icin Lighting'lere extensive bakiyorum o da bir yuk yaratiyor olabilir.

Temmuz ayına kadar Türkiye'deki bir oyun stüdyosunda çalışıyordum. Mobil geliştiriciler Macbook Pro M1 8 GB 256 GB modelini kullanıyorlardı ve memnun değillerdi, çünkü RAM az geliyordu. 16 GB'lık model almalısın.

Ben de oyun reklamlarını oluştururken M1 Air 8 GB 256 GB modelini kullanıyordum, aynı anda 24 inch ekrana bağlı, Premiere Pro ile video editleme ve Unity'den render alma yapıyordum kasma olmadan.

Geri
Yukarı