MacBook Pro M2 şarjı hızlı azalıyor

haymania

Kilopat
Selam arkadaşlar, geçen hafta MacBook Pro M2 16 inç 2.el laptop aldım. Aldığım arkadaş nisan 2023'te almış pil devri 37'de ve pil kapasitesi 98'de idi. Neyse gelelim asıl soruya, parlaklık Full'deyken Chrome üzerinden YouTube'da müzik açık ve ben Hotmail üzerinden Excel'de çalışma yapıyordum, pili biraz hızlı azalıyormuş gibi geldi. 1 saatlik hesaplama yaptım 1 saatte ortalama %18-19 gibi bir azalma oldu. MacBook ile hiç aram olmadığından bu durum normal mi bilmiyorum, Apple sitesinde video izleme süresi ortalama 15 saat diyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de MacBook Air M1 var. Pil sağlığı %100, ortalama aynı şarj yüzdesi gidiyor 1 saatlik kullanımda. Bence bir sıkıntı gözükmüyor.
Düzenleme: Yanlış hesaplama yapmışım. Bende bir saatlik kullanımda ortalama %7-%10 arası şarj kullanımı oluyor.

Son düzenleme:
Hocam %100 ekran parlaklığı nedir Allah aşkına :D dışarıdayken bile %80'lerde falan kullanıyordum parlaklığı, bayağı iyi görünüyordu. Chrome kullanmanızı tavsiye etmem. Biraz RAM'den yer. O da haliyle bataryaya Safari'den fazla etki eder. Parlaklıktan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ama ufak bir sıkıntı var gibi

Selam arkadaşlar, geçen hafta MacBook Pro M.2 16 inç 2.el laptop aldım. Aldığım arkadaş nisan 2023'te almış pil devri 37'de ve pil kapasitesi 98'de idi. Neyse gelelim asıl soruya, parlaklık Full'deyken Chrome üzerinden YouTube'da müzik açık ve ben Hotmail üzerinden Excel'de çalışma yapıyordum, pili biraz hızlı azalıyormuş gibi geldi. 1 saatlik hesaplama yaptım 1 saatte ortalama %18-19 gibi bir azalma oldu. MacBook ile hiç aram olmadığından bu durum normal mi bilmiyorum, Apple sitesinde video izleme süresi ortalama 15 saat diyordu.

Benim oyun laptopumda 1 saat onları yapamadan pil biterdi hocam. Ağır kullanımlarda 5 saat gayet iyi bence. 2. el olduğundan da kaynaklı olabilir ayrıca.

Hocam %100 ekran parlaklığı nedir Allah aşkına :D dışarıdayken bile %80'lerde falan kullanıyordum parlaklığı, bayağı iyi görünüyordu. Chrome kullanmanızı tavsiye etmem. Biraz RAM'den yer. O da haliyle bataryaya Safari'den fazla etki eder. Parlaklıktan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ama ufak bir sıkıntı var gibi.

Parlaklığı %75e çekip öyle bakacağım bir de.

Benim oyun laptopumda 1 saat onları yapamadan pil biterdi hocam. Ağır kullanımlarda 5 saat gayet iyi bence. 2. el olduğundan da kaynaklı olabilir ayrıca.

2.el ama çok fazla kullanılmadığı belirtmişti arkadaş pil devri yüksek değil kapasitede 5 aylık bir kullanım için %2 azalma normal diye düşündüm ben.

Parlaklığı %75e çekip öyle bakacağım bir de.

2.el ama çok fazla kullanılmadığı belirtmişti arkadaş pil devri yüksek değil kapasitede 5 aylık bir kullanım için %2 azalma normal diye düşündüm ben.

Laptop sanırsam hem QHD hem de 120Hz. Bu yüzden tüketimi yüksek olabilir MacBook Air'lere göre. Bunu göze alaraktan değerleri normal kabul ediyorum.

Geri
Yukarı