Macbook Pro Önerisi

bjkliardii

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Kendimi android ve ios platformlarında geliştirmek istiyorum ve bu yüzden bir Macbook Pro almaya karar verdim. Yaklaşık bir haftadır araştırıyorum ve en son şu cihazı almam gerektiğine karar vermiş bulunmaktayım

15.4-inç MacBook Pro Retina ME293TU/A

• Intel Core i7 2.0GHz (T.B 3.2GHz) 6MB L3 önbellek
  • Intel Iris Graphics
  • 8GB 1600MHz DDR3L bellek
  • 256GB SSD

Fiyat; 4668 Türk Lirası. (Ürün Linki)

Bu bilgisayarda oyun oynamak hariç tüm işlemleri yapmayı planlıyorum render olsun programlama olsun internet, müzik, film, windows çalıştırma vs.

Macbook Pro kullanan arkadaşlara iki adet sorum var;

• Bu özellikteki bir Macbook Pro yukarıda yazdığım isteklerimi karşılamaya yeter mi?
  • On seneyi aşkın windows kullanıcısıyım ilk defa OS X Mavericks kullanacağım aldığıma pişman olur muyum?
  • Son olarak şunu yap şunu yapma tarzında bu konuda önereceğiniz bir şey var mı?

Deneyimli arkadaşların cevaplarını dört gözle bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Iris Graphics ile birçok oyunu oynarsın diye düşünüyorum. Sıkıntı çıkmaması lazım.
  • Pek sanmıyorum çünkü cihaza Windows da kurabiliyorsun :)
  • Bunu izle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harici grafik çözümüne sahip olan MacBook Pro with Retina Display 15" modelini tavsiye ederim. O fiyata harici grafik çözümü olmayan bir dizüstü saçma geliyor. Ya bütçeni daraltıp 13" boyutunda bir modele, ya da bütçeni yükseltip 15" 2.3 GHz modeline yönelmeni tavsiye ederim.

Harici grafik çözümüne sahip olan MacBook Pro with Retina Display 15" modelini tavsiye ederim. O fiyata harici grafik çözümü olmayan bir dizüstü saçma geliyor. Ya bütçeni daraltıp 13" boyutunda bir modele, ya da bütçeni yükseltip 15" 2.3 GHz modeline yönelmeni tavsiye ederim.

Oyun oynamayacağım için harici ekran kartı olan modellere yönelip ekstra milyarlar vermek istemiyorum. Bu modeli tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak düzeyde diye düşünüyorum.

Açıkçası o paraya harici grafik çözümü olmayan bir bilgisayar almak mantıksız geliyor. Hiç beklenmedik bir anda ihtiyacı oluyor insanın. Dediğim gibi 2.3 GHz'lik model ile arasında dağlar kadar fark var, ve de harici grafik çözümü olan modele yönelmek çok daha mantıklı olacaktır.

Açıkçası o paraya harici grafik çözümü olmayan bir bilgisayar almak mantıksız geliyor. Hiç beklenmedik bir anda ihtiyacı oluyor insanın. Dediğim gibi 2.3 GHz'lik model ile arasında dağlar kadar fark var, ve de harici grafik çözümü olan modele yönelmek çok daha mantıklı olacaktır.

Oyun oynamayacağım dostum intel iris graphics fazlasıyla yetiyor işimi görmeme. 2.3 GHz lik işlemcili model ile arasında bir kaç saat hızıdan başka fark yok bu yapacaklarımı ne kadar etkiler ki? Fark bile edilmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı