MacBook Pro Sonoma Bluetooth çalışmıyor

Broken Developer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Benim cihazım 2013 MacBook Pro ve bu cihazda OpenCore ile macOS Sonoma'nın son versiyonunu kurdum. İlk etapta Wi-Fi'de çalışmıyordu ama Patcher'dan onu hallettim. Cihazda hiçbir şekilde Bluetooth'u aktif edemedim. Konu hakkında desteğinizi bekliyorum.

Merhaba Kardeşim Çözdün mü bilmiyorum ama senin gibi arayanlar olur diye yazıyorum

ilk Olarak
Terminal aç ve sıra ile şu komutları denemeni rica ediyorum

ilk konut :
sudo pkill bluetoothd
Şifre sorarsa mac açılış şifren sorarsa yazarsın

Çalışmadı ise sırası ile

ilk komut :
sudo nvram bluetoothExternalDongleFailed="AA=="

Bu komutu yazdıktan sonra mac kapat ve aç bluetooth tekrar aç ve tarama yaptır 10 fazla süre içinde eğer ki bulumaz ise

İkinci Komut

sudo nvram bluetoothInternalControllerInfo="AAAAAAAAAAAAAAAAAAA="

tekrar kapat ve aç
Umarım bu ikisi çalışır istersen aynı anda iki komutu arka arkaya çalıştırıp deneyebilirsin

Varsayalım ki olmadı o zaman sorun başka ve onun içinde başka bir komut vereceğim

Bu genelde donanım kilidi ile alakalı sorunlarda kullanılır lakin bluetooth zorlama amaçlıdır

Sistemi varsayılan olarak USB Bluetooth donanım kilidini kullanmaya zorlamak için aşağıdaki komutu çalıştır

sudo nvram bluetoothHostControllerSwitchBehavior=always

Bunun tersini yapmak için "never". yeniden başlatmanın ardından uygulanacaktır. Varsayılana dönmek için şunu çalıştır:

sudo nvram -d bluetoothHostControllerSwitchBehavior

Şimdiden geçmiş olsun umarım sorun çözülür başka yazılımsal olara yapacağın tek şey yeni sürüm ile kurmaktır ama ilk verdiğim 3 lü komut dizisimde bu güne kadar %99 başarıya ulaştım saygılar

Geri
Yukarı