Macbook Pro Yosemite Login Ekranında Trackpad Sorunu ?

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar MacBook Pro Yosemite'de giriş ekranında takılı kalıyor, tıklama yapmıyor. Recovery kısmında bile tıklama yapamıyorum. İmleç hareket ediyor ancak tıklamıyor (basma işlemi yapıyorum dokunma değil) kitlendim kaldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Cihazı kapat.
  • Güç tuşuna basıp aç.
  • Açılış sesini duyar duymaz Shift tuşuna basılı tut.
  • Gri Apple logosu ve ilerleme göstergesi (dönen dişli) gelince Shift tuşunu bırak.
  • Logo belirdikten sonra bir ilerleme çubuğu gözükmeli. Bu işlem, bilgisayarın dizin kontrolü yaptığı anlamına gelir ve Güvenli Mod'un bir parçasıdır.
Güvenli modda hesabına gir ve bütün güncelleştirmeleri yap. Bir de System Preferences > Energy Saver altından "Automatic graphics switching" ayarını devre dışı bırak.

Olmazsa bir de bunu dene:
  1. Cihazı tamamen kapat ve pili ve şarjı söküp geri tak.
  2. Cihazı aç ve açma sesi gelir gelmez CMD+R ile Recovery moduna gir.
  3. Dili seç ve Menüden Utilities'i aç.
  4. Buradan Terminal'i aç ve bu komutları gir:

Kod:
    pmset gpuswitch 1
    pmset -b gpuswitch 1
    pmset -c gpuswitch 1

5. Bilgisayarını yeniden başlat.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkürler @Recep Baltaş , olayın çözümü gayet komik ve basit. Mac ile ilgili bir sorun yada işletim sistemi ile ilgili bir sorun yok ortada. Bundan iki ay kadar önce bluetoothlu Apple klavye ve Trackpad almıştım. Zaten sorunda iki aydır var. Bu parçaları sürekli çantamda taşıdığım için Mac'i açar açmaz bağlanıyorlar ve bu durumda Mac üzerindeki Trackpad basma işlemi yapmaz oluyor. Çözüm; Eğer varsa eşleşme yapmış olduğunuz Bluetooth Trackpad veya Apple Klavye, bluetooth'unuzu kapatın. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı