MacBook Pro'da kılcal çizik var

DADEKEKİVEVEYA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller arkadaşlar, 2 ay önce aldığım MacBook Pro 14" cihazımı çok hassas kullanmama rağmen kılacak bir çizik fark ettim. Bunu kendimin yapmadığına oldukça eminim çünkü cihazıma son derece hassas davrandım. Ekran temizliğini vs en ince hassasiyette uyguladım buna rağmen dün ekranını silerken gözüme çarptı. Normal şartlarda hiçbir türlü görünmüyor fakat yakından ışık altında baktığım zaman anlayabiliyorum. Çiziği derinlemesine inceledim ve tırnağımla hafif sürterek fark ettim. Daha öncesinde içinden kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm fakat bariz bir şekilde dışından olduğunu anladım. Ürünü Pt'den almıştım acaba fabrikasyon bir durum olabilir mi ve bunun için servise göndermem gerekir mi?

IMG_0235.JPG

Görebildiğiniz gibi gün ışığı altında bu şekilde gözüküyor onun dışında normal bir ortamda fark etmek biraz güç. Sağ alt köşenin tam olarak 1cm yukarısında.

IMG_0234.JPG

Bende de ipad pro m2 var ve aynısı başıma gelmişti. Nedense apple ürünlerindeki ekranlar ufak bir tozda bile çiziliyor. Dediğiniz gibi farketmesi çok zor. Ben paperlike koruyucu taktım ekrana ve çizik ışığa tutsam bile görünmüyor artık. Belki bir koruyucu takarsanız içiniz biraz olsun rahatlar. Bu arada bu sorunun kaynağının fabrikasyon olduğunu düşünmüyorum. Tabi kutuyu sizden önce biri açtıysa olabilir.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. @Alonly Dediğim gibi çok hassas kullandım başka hiçbir yerinde bu tarz bir çizikle karşılaşmadım. Siz nasıl kullandınız acaba? Ben gözlük camı beziyle hiçbir baskı uygulamadan siliyorum.

Bende fiber bezle sildim ve çok titiz birisiyim. Parmak izi felan görsem sürekli silerim. Kolanya dökerim felan. :) Çizildiğini farkedince insanlara verdiğim gereksiz önem gibi buna da çok önem vermemem gerektiğini anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı